PRVNÍ JARNÍ ZÁPAS = PORÁŽKA

Č.BUDĚJOVICE  -  SK ZČE    5  :  1

BRANKA : TŘÍSKA

SESTAVA :  KUNESCH  -  VALENTA  ,  CVACH  ,  PREISLER  ,  KRŮTA  ,  TŘÍSKA  ,  URBÁNEK  , JANDOŠ   .  LACYK  ,  STRÁNSKÝ  ,

Tak máme za sebou první jarní kolo a úplně spokojení být nemůžeme a zvláště vezme-li  v potaz fakt , že jsme tohoto soupeře dokázali na podzim porazit . Jenže každý zápas je prostě jiný a nám zřejmě na podzim hodně pomohlo velmi specifické domácí prostředí , které nabízí rokycanská umělka a asi i výkon musel být tenkrát lepší. Ale teď k zápasu .

Začátek zápasu nám vyšel náramně a během prvních deseti minut se hra přelévala z jedné strany na druhou . My jsem si za tu chvíli vypracovali dvě velké příležitosti , z čehož ta druhá byla z kategorie tutových . V tu chvíli ale její neproměnění tolik nebolelo ,. to začlo až po poločase, protože při pomyšlení , že bychom šlo do vedení  , tak se zápas mohl odvíjet úplně jinak . Domácí nás totiž ve zbývajících 20-ti minutách napevno přikovali do naší šestnáctky a my jsme nebyli schopni vůbec ničeho a k polovině hřiště jsme se dostávali jen při rozehrávce po obdržené brance . Poločasových  4 : 0  tak bylo ještě přijatelných .

Ve druhém poločase už to byla trochu jiná káva , byť musíme sportovně přiznat , že druhá polovička Budějovic neměla takovou kvalitu jako kluci proti kterým jsme hráli v úvodním dějství a přesto , že jsme to rozhodně nebyli my , kdo by diktoval tempo hry , tak se skore dlouho neměnilo . Čtvrt hodiny před koncem nás začala strašit obava , že bychom z Budějovic mohli odjet s nulou na kontě vstřelených branek a přes fakt , že jsme se více méně bránili atakům soupeře , jsme začali hrát na dva útočníky . A kupodivu nám to pomohlo !!! K Jandošovi se na hrotu přidal nejlepší náš hráč Dominik Tříska , který už sice skóroval v poločase prvním , kdy se však v obranném skluzu trefil do vlastní brány a byl doslova k neudržení . Během deseti minut dal dvě krásné branky , byť mu jednu pro údajný ofside rozhodčí neuznal a k tomu se dostal ještě několikrát do zakončení .

Takže výhra domácích byla jednoznačně zasloužená , ale pochvalu zasluhují i naši borci , kteří prostě sportovně na domácí neměli , ale moc jim toho vytknout taky nejde . Uvidíme příští týden proti klokanům z Bohemky !