U 16 - SK PETŘÍN - TÁBORSKO 5:0 (1:0)

Druhý mistrovský zápas,druhá výhra a celkem jednoznačné skóre nás posadilo do čela dorostenecké divize a hned ve středu si to rozdáme se stejně úspěšným týmem z Domažlic, který je na druhém místě tabulky. Až tady se ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Zápas s Táborskem totiž ukázal i naše nedostatky a na můj vkus jich bylo zejména v první půli až moc. Kromě vstřelené branky a ještě jedné gólové příležitosti jsme v první půli nebyli lepším týmem a Táborsko bylo výrazně nebezpečnější, byť se gólově neprosadilo. Teprve po změně stran se situace herně změnila a kromě čtyř branek jsme si vytvořili i další příležitosti a naopak hosté neměli vůbec nic. Jenom nevím proč stejný výkon nedokážeme předvést už od začátku zápasu. Každopádně za druhý poločas bylo naše vítězství zasloužené a kluci si za něj zaslouží malou pochvalu. Skóre zápasu otevřel, stejně jako v minulém, zápase Honza Valenta, kterému naservíroval míč před prázdnou bránu Filip Velfl. Ten se na pravé straně zbavil obránce a svůj průnik do vápna zakončil ukázkovou přihrávkou přes celou bránu, kde našel svého spoluhráče, 1:0. Další branky přišli hned na začátku druhé půle. Nejprve Marek Jandoš uklidil do brány gólmanem vyraženou střelu Adama Majera z hranice šestnáctky, aby se o chvíli později prosadil i Adam Majer. Po chybě gólmana k němu propadl centr z pravé strany od Jakuba Benedikta a bylo to 3:0. V téhle fázi zápasu už jsme byli  lepším týmem a náš výkon jsme korunovali v poslední desetiminutovce ještě dalšími brankami. Čtvrtý gól padl po akci Filipa Velfla. Ten se uvolnil na pravé straně velkého vápna, jeho přízemní centr neudržel brankář po souboji s Dominikem Třískou v ruce a po jeho přiťuknutí už jej Marek Jandoš propasíroval z malého vápna do brány 4:0. Účet zápasu pak uzavřel Adam Majer parádní střelou pod víko, kterému vytvořil palebnou pozici na hranici šestnáctky Honza Valenta.  Divácky se druhý poločas musel líbit a byl tou nejlepší pozvánkou na středeční souboj o první místo!

Sestava: Pejřimovský - Urbánek, Preisler, Benedikt, Havelka ( 70' Rada) - Valenta, Maxa ( 60' Tříska), Kovář, Velfl ( 80' Blahník) - Jandoš, Majer

Branky ( asistence): Valenta ( Velfl ), Jandoš ( Majer), Majer ( Benedikt), Jandoš ( Tříska ), Majer ( Valenta )