U 16 - SK PETŘÍN - JISKRA DOMAŽLICE 2:4 (1:3)

NEPOVEDENÝ PRVNÍ POLOČAS ROZHODL. Asi tak by se dala ve stručnosti shrnout naše první porážka v soutěži. A vzhledem k průběhu hry zasloužená, protože jeden slušný poločas na zvrat nestačil. Ten první jsme absolutně nezvládli a i když jsme se v závěru poločasu trochu zvedli a v druhé půli byli lepším týmem, tak na body to bohužel nestačilo.

Začátek zápasu nám hrubě nevyšel a po dvaceti minutách jsme byli zralí na ručník. Po chybách a naivním chováním na hřišti jsme inkasovali tři laciné branky a další příležitosti ještě hosté nevyužili i díky několika dobrým zákrokům gólmana Pejřimovského. Do šaten jsme klidně mohli jít s "bůrem", ale místo toho přišla kolmice Dominika Třísky na Adama Majera a gólem do šatny jsme se dostali zpět do zápasu, 1:3. V druhé půli jsme pak soupeře tlačili, ale hosté velmi dobře zhušťovali prostor před pokutovým územím a s úspěchem si bránili dvougólové vedení. Navíc vyráželi do rychlých a nebezpečných brejků a čím více jsme otevírali zadní vrátka, tím nebezpečnější oni byli. Bohužel kontaktní druhý gól, který by zápas zdramatizoval, jsme nedali. Sice jsme měli místy velký tlak, a Honza Valenta dokonce po jednom závaru nastřelil břevno, ale kromě pár  střel a takových pološancí jsme se nedokázali prosadit. Naopak v samém závěru hosté udeřili počtvrté a my už jen kosmeticky upravili skóre. Robert Blahník ve vápně vybojoval míč pro Dominika Třísku a ten stanovil konečné skóre 2:4. Za druhý poločas není moc co klukům vytknout. Nasazení, vůle a bojovnost tam oproti prvnímu poločasu byla, takže pozitivem je, že to kluci nezabalili a bojovali až do konce. A snad si z toho odnesli i nějaké zkušenosti. A já doufám, že je zúročí třeba hned v sobotu v Praze.

Sestava: Pejřimovský - Valenta (66' Blahník), Preisler, Benedikt, Urbánek - Velfl (46' Maxa), Rada, Kovář, Jandoš - Majer, Tříska

Branky ( asistence): Majer ( Tříska ), Tříska ( Blahník)