U 16 - JISKRA TŘEBOŇ - SK PETŘÍN 1:8 (1:5)

VELMI DOBRÝ VSTUP DO DOROSTENECKÉ DIVIZE!

Máme za sebou první zápas v dorostenecké divizi a i když výsledek vypadá naprosto jednoznačně, tak přesto i domácí měli svoje příležitosti  a v našem výkonu byly i značné rezervy. V první řadě to byl z naší strany velmi vlažný začátek zápasu, kdy domácí nastřelili břevno a další jejich šanci zachraňoval až na brankové čáře Adam Rada a pak trestuhodné neproměňování některých šancí. A že jich bylo požehnaně! Tohle by se nám v příštím zápase s kvalitnějším soupeřem nemuselo vyplatit, takže doufám, že si z toho něco vezmeme a k dalšímu zápasu přistoupíme ještě zodpovědněji. A teď k samotnému průběhu. Jak už jsem zmiňoval, na začátku jsme přežili dvě velké šance domácích a naopak udeřilo na druhé straně. Skóre zápasu otevřel Honza Valenta, který na zadní tyči uklízel přihrávku Dominika Třísky do prázdné branky a my vedli 0:1.Druhou branku přidal Adam Majer, který proměnil samostatný nájezd z půlky hřiště a třetí trefu zaznamenal Dominik Tříska po asi nejhezčí kombinaci v zápase. Ta se udála ve velkém vápně domácích kde trojice Žemlička, Tříska,Valenta doslova rozebrala domácí obranu. Chvíli na to sice domácí tým snížil po rohovém kopu, ale hned vzápětí jsme si vzali třígólový náskok zpět. Martin Žemlička, jako už poněkolikáté, přešel přes pravého obránce jako nic a předložil míč na malé vápno Dominiku Třískovi, který rozvlnil síť domácích počtvrté. Do poločasu pak přidal ještě pátý gól Martin Žemlička, který po dlouhém pasu od Daniela Preislera postupoval sám na gólmana a s přehledem zavěsil. Nástup do druhé půle korunovala dalšími dvěma góly dvojice Tříska, Majer a skóre zápasu pak uzavřel v předposlední minutě Filip Velfl, který zužitkoval přesnou přihrávku od Pavla Hochmana a z velkého vápna prostřelil domácího gólmana.

Sestava:Pejřimovský - Urbánek, Preisler, Rada, Benedikt - Valenta (46' Velfl) , Kovář, Hochman, Žemlička ( 68' Havelka) - Tříska, Majer (62' Jandoš)

Branky ( asistence) : Valenta (Tříska), Majer (Tříska), Tříska (Valenta), Tříska (Žemlička), Žemlička (Preisler), Tříska ( Majer), Majer (Žemlička), Velfl (Hochman)