U 14 - SK PETŘÍN - TEMPO PRAHA 2:2 (1:2) pen.5:4

První jarní domácí zápas nám přinesl první dva jarní body, ale rozhodně jsme měli i na body tři. Stačilo by jen proměnit alespoň polovinu dalších neproměněných šancí a hosté by si odvezli "bůra".  Ale zaplaťpánbůh i za ty dva body, protože po těch promarněných šancích, kdy jsme dokázali vyrovnat až 9 minut před koncem, jsme taky nemuseli mít nic. A i když by to bylo nespravedlivé, tak na to se nehraje. Ale tak postupně. Začátek zápasu nám vyšel dokonale a už po 5 minutách se po přiklepnutí Martina Jandíka trefil parádně z vápna Pepíno Cvach a šli jsme do vedení. Jenže to jakoby nás uspokojilo a místo dalšího tlaku se hra vyrovnala a šance nepřicházeli ani na jedné straně. Sice jsme měli míč častěji na kopačkách, celkem dobře jsme kombinovali, ale jen od vápna k vápnu, zatímco hosté se spoléhali převážně na rychlé brejky. Jeden takový jim vyšel 8 minut před půlí a po chybě našeho brankáře lacino vyrovnali. A když pak minutu před pauzou z dalšího brejku a našeho nedůrazu na hranici velkého vápna přidali druhou branku, šlo se do kabin za stavu 1:2. Druhá půle už však byla jiná písnička a na hřišti existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Kluci zvýšili obrátky a šance si vytvářeli jak na běžícím pásu. Postupně se v těch největších vystřídali Marek Jandoš, Adam Majer, Dominik Tříska, Dominik Hendrych a Daniel Stránský, ale buďto nás vychytal hostující gólman, nebo jsme zakončovali mimo bránu a nebo nás, jako v případě střely Dominika Třísky, zastavila branková konstrukce. Tahle šance byla opravdu obrovská, protože střelu Ondry Oravce brankář pouze vyrazil k osamocenému Třískovi, před kterým již zívala poloodkrytá brána. V téhle fázi zápasu bylo jen otázkou času, kdy nám to tam konečně padne, ale s přibývajícím časem to vypadalo, že nám snad není souzeno. Vysvobození tak přišlo až pár minut před koncem, kdy po skvělém pasu Ondry Oravce přehodil vybíhajícího brankáře Adam Majer a bylo srovnáno. Zaslouženě! V penaltovém rozstřelu si pak kluci došli suverénně pro druhý bod a mohlo se jít slavit! Celý tým zaslouží velkou pochvalu, protože i přes nepříznivé skóre kluci nesložili zbraně a svým odhodláním a touhou ten zápas zlomili. Dalším pozitivem je, že po pěti zápasech jsme konečně dokázali skórovat a hlavně, že jsme si dokázali vypracovat i spoustu dalších šancí! Věřím, že nás to nakopne do následujících jarních zápasů. A ten další už je za dveřmi.

Sestava: Pejřimovský (36' Kalina) - Tříska (53' Havelka), Preisler, Rada, Maxa - Hendrych, Oravec, Cvach ( 9' Vít, 45' Pytlík), Jandík (53' Stránský), Janák (36' Jandoš) - Majer - Lacyk

Branky (asistence) : Cvach (Jandík), Majer (Oravec)

Penalty proměnili: Preisler, Majer, Hendrych, Rada, Maxa