U 14 - SK PETŘÍN - TÁBORSKO 3:2 (3:0)

Skvělý poločas, ale nakonec vydřené vítězství!

Snad poprvé jsme nastupovali v roli jasného favorita (v Táborsku jsme vyhráli 4:0) zápasu a první poločas jsme zvládli výborně. Kdo ale přišel až na poločas druhý, tak musel litovat, protože propásl oněch skvělých 35minut a viděl už jen stín týmu z první půle! Na hosty jsme totiž vlétli jako uragán a prakticky je nepustili vůbec k ničemu, ale přestávkové uspokojení změnilo obraz hry a nakonec jsme byli rádi, že to dopadlo za tři body. Skóre zápasu brzo otevřel Martin Jandík po zpětné přihrávce Marka Jandoše. Toho vysunul Dominik Tříska dlouhým pasem do úniku, Jandoš obešel vyběhnuvšího gólmana a před bránou našel Jandíka, který propálil všechno co mu stálo v cestě, 1:0. O pár minut později si Tříska s Jandošem zopakovali stejnou situaci a tentokrát ji druhý jmenovaný zakončoval sám, 2:0. Třetí branku pak přidal Ladyslav Agapkin z penalty, kterou si zařídil sám odvážným průnikem z půlky hřiště a následným faulem hostujícího obránce. A branek mohlo být i víc, protože soupeře jsme jasně přehrávali a vytvářeli jsme si tlak i šance. Za zmínku stojí nebezpečné zakončení uvnitř pokutového území z kopaček Martína Jandíka a Adama Majera a zejména tyč po střele Lukáše Maxi. Druhá půle se nám ale vůbec nepovedla. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo a přidáme v pohodě další branky, jenže soupeř se nechtěl vzdát bez boje a výsledkem byl úplně jiný obraz hry. My jsme přestali běhat a dovolili jsme hostům získat územní převahu a sérií faulů kolem pokutového území je sami dostali do hry. Nejprve se hosté trefili dalekonosnou ránou z trestného kopu a snížili na 3:1. Poté nám mohl vrátit tříbrankové vedení Adam Majer, kterého poslal kolmicí do úniku Adam Rada, ale hostující gólman jej vychytal. A nás to mrzelo dvojnásob, protože vzápětí hosté další dalekonosnou ránou z poza vápna nachytali brankáře Pejřimovského podruhé a bylo to 3:2. Od téhle chvíle na kluky padla deka a fotbalovosti už jsme moc nepředvedli. Hosté byli aktivnějším týmem, ale naštěstí už další gól nepřidali i když k němu nebylo daleko. Jeden z mnoha trestných kopů totiž na poslední chvíli vyrazil gólman Pejřimovský alespoň na břevno a následná dorážka skončila nad naší brankou. Po zápase se všem hodně ulevilo, protože prohospodařit tříbrankový náskok a hlavně výborný herní projev z první půle by byla velká škoda. Byla to další cenná zkušenost pro všechny hráče, kteří se přesvědčili, že na téhle úrovni nelze nic vypustit a jakékoliv zaváhání dokáže soupeř potrestat. V příštím kole jedeme do Kladna, které ještě nepoznalo hořkost porážky a tam by jeden povedený poločas na úspěch určitě nestačil.

Sestava: Pejřimovský - Tříska, Preisler, Cvach, Agapkin (44' Janák) - Maxa, Oravec, Jandík (65' Blahník), Havelka, Majer (65' Lacyk) - Jandoš (44' Rada)

Branky ( asistence ) : Jandík ( Jandoš ), Jandoš ( Tříska ), Agapkin