U 14 - SK PETŘÍN - FK MOTORLET 1:5 (0:5)

To, že po posvícení přichází půst, se dá tak nějak předpokládat, protože naším soupeřem byl druhý tým tabulky, ale že to bude taková bída, to asi nečekal nikdo! Zvlášť první poločas byl v našem podání hrůzostrašný. Soupeř byl rychlejší, dravější a když se k tomu přičetli naše individuální chyby, tak poločasový "bůr" byl ještě milosrdný! Některé branky jsme hostům doslova sami vnutili naší váhavostí a nedůsledností a to ještě několik dalších šancí zlikvidoval brankář Kalina. Ani on však neměl u některých branek úplně čisté svědomí a tak nějak zapadl do kolektivního zmaru. Výsledkem byl nejhorší poločasový výkon v této sezóně. V první půli jsme měli jenom dvě příležitosti ke vstřelení branky. V první z nich se po pravé straně dostal do úniku Pepík Cvach, ale jeho zakončení bylo velmi unáhlené a nepřesné. V největší šanci se poté ve vápně ocitl osamocený Marek Jandoš, ke kterému se dostal centr z pravé strany, ale ani jeho zakončení nemělo potřebnou razanci a přesnost. Teprve poločasová bouřka v kabině kluky probrala a druhý poločas už byla hra vyrovnanější. Jednak zásluhou naší větší aktivity a zřejmě i hromadným střídáním hostujícího celku, který v poločase vyměnil hned šestici hráčů. Přesto si hosté vypracovali víc brankových příležitostí než my, ale oproti první půli je nedokázali proměnit. A tak se naplnilo pořekadlo nedáš dostaneš a v předposlední minutě jsme vstřelili čestný úspěch my. Po pěkné kombinaci a přihrávce Daniela Stránského se z poza vápna parádně trefil Pepík Cvach a připsal si již druhou trefu v druhém zápase po sobě. Tak snad jsme našli střelce! To je asi jedno z mála pozitiv tohoto zápasu. Tím druhým je, že jsme druhý poločas vyhráli 1:0 a trochu tím odčinili ten propadák z první půle. Každopádně kluci si ověřili, že na téhle úrovni se jakékoliv zaváhání neodpouští a je třeba v každém zápase makat naplno od první do poslední minuty.

Sestava: Kalina (36' Pejřimovský) - Janák (36' Stránský), Preisler, Rada, Maxa - Oravec, Hendrych, Cvach, Jandoš ( 44' Valenta), Jandík (64' Pytlík) - Majer ( 44' Vít)

Branka (asistence): Cvach (Stránský)