U 14 - MAS TÁBORSKO - SK PETŘÍN 0:4 (0:1)

Po dvou porážkách přišla první ligová výhra!

Po porážkách s Kladnem 0:2 a Ústím nad Labem 0:5 kluci konečně zabrali a připsali si první tři ligové body do tabulky. Jednoduché to ale rozhodně nebylo, jak by mohl napovídat výsledek. Utkání bylo dlouho vyrovnané a až gól na 2:0 v druhé půli zlomil odpor domácího týmu. V úvodu zápasu se po faulu na Marka Jandoše krásně trefil z trestného kopu z hranice pokutového území Lukáš Maxa a my jsme mohli slavit první ligový gól téhle sezóny. Další průběh první půle byl víceméně vyrovnaný. Některé slibně vyhlížející akce jsme nedokázali dotáhnout do konce a i domácí měli pár příležitostí ke vstřelení branky, takže poločasové vedení o jednu branku slibovalo drama v druhé půli. To se ale nekonalo. Poté co jsme přečkali standardku domácích, z které se rozezvučelo břevno nad brankářem Pejřimovským, jsme dotáhli jeden rychlý protiútok až do gólového zakončení. Po pravé straně unikl Adam Rada a jeho přihrávku do pokutového území úspěšně zakončil Adam Majer a bylo to 0:2 z pohledu domácích. Toto dobře zvládnuté přečíslení 3 na 2 se ukázalo jako klíčové, protože od téhle chvíle už jsme na hřišti dominovali a v další části hry jsme přidali ještě další dvě branky. Po druhém gólu nás najednou bylo plné hřiště a domácí tým úplně odešel. Nejprve se na levé straně uvolnil Ondra Oravec a jeho centr protečoval do sítě na přední tyči nabíhající Daniel Stránský a bylo to 0:3. Tentýž hráč poté ještě hlavou dotlačil míč do brány po závaru v pokutovém území po rozehraném rohovém kopu a uzavřel tím účet zápasu na 0:4. Kluci si v zápase ověřili, že když se k fotbalovosti přidá i bojovnost a nasazení, tak se výsledky dostaví. To byl hlavní rozdíl mezi utkáním v Ústí a tady. Já jen doufám, že tohle vítězství jim dodá sebevědomí do dalších zápasů a budou pokračovat ve zlepšených výkonech.

Sestava: Pejřimovský - Agapkin ( 35' Valenta), Preisler, Maxa ( 35' Cvach), Havelka - Stránský,Oravec, Jandík ( 35' Rada ), Majer, Tříska - Jandoš (45' Kunesch)

Branky ( asistence) :  Maxa, Majer ( Rada ), Stránský ( Oravec ), Stránský