U 14 - ANGLICKÝ TÝDEN S POLOVIČNÍ ÚSPĚŠNOSTÍ

Anglický týden jsme zahájili úspěšnou odvetou s Litvínovem a následně trochu smolnou porážkou v Praze na Motorletu.

Litvínov jsme přivítali po třech dnech a předchozí porážce 0:1 s tím, že tentokrát zůstanou všechny tři body doma a to se nakonec povedlo. Od začátku jsme na hosty vlétli a prvních 10minut jsme je téměř nepustili z vlastní poloviny. Náš tlak tak vyústil v šanci Marka Jandoše, který však z hranice šestnáctky pouze orazítkoval břevno za již překonaným gólmanem. Poté se hra trochu vyrovnala, ale pořád jsme to byli my, kdo měl mírnou převahu a tlačil se do zakončení. Bohužel dlouho se nám nedařilo překonat obranný val hostů a když už už se schylovalo k prodloužení v podobě penaltového rozstřelu, přišlo rozhodnutí. Centr Dana Preislera z levé strany do pokutového území skončil na ruce hostujícího obránce a kopala se penalta. Tu si postavil Lukáš Maxa a nekompromisně ji proměnil bombou pod víko. Závěrečnou minutu zápasu už si kluci pohlídali a mohlo se jít slavit. Vítězství sice malinko upracované, ale o to cennější! Ale hlavně zasloužené, protože všichni hráči tentokrát makali na doraz po celý zápas a vítězství šli trpělivě naproti.

Sestava: Pejřimovský - Havelka, Tříska (50' Valenta) , Preisler, Cvach - Maxa, Jandík, Oravec, Jandoš (65' Lacyk), Stránský ( 50' Blahník) - Majer

Branka: Maxa

Do Prahy jsme odjížděli s touhou potvrdit herní zlepšení a překvapit favorita a to jsme téměř splnili, byť to na zisk nějakého bodu nestačilo. V první půli měli domácí mírnou územní převahou, ale v podstatě bez vyložených šancí. Tu jsme si nakonec vypracovali až my a otevřeli jsme skóre zápasu. Ve 20min. Marek Jandoš vyslal přesným pasem do sólového úniku Adama Majera, který si obhodil vyběhnuvšího gólmana a zakončil do prázdné brány. Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi a už po pár minutách bylo srovnáno. Centr z levé strany jsme ani nadvakrát nedokázali odvrátit dál než metr za vápno, kde se do balonu opřel domácí hráč a trefil přesně k tyči, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu . Úvod druhé půle pak přinesl naší chybnou rozehrávku před pokutovým územím, kterou domácí potrestali prudkou střelou pod břevno a otočili skóre zápasu na svojí stranu. Škoda toho, protože hra byla i nadále víceméně vyrovnaná a do dalších šancí už jsme Motorlet nepustili. Vyrovnat se nám ale bohužel i přes veškerou snahu nepodařilo i když šance jsme na to měli. Zejména dva sólové nájezdy Adama Majera volali po vyrovnání, ale k naší smůle je nedokázal vyřešit tak jako při první brance. Nicméně i za tohle utkání kluci zaslouží spíše pochvalu, protože i když byl mezi oběma týmy tabulkový rozdíl 13 bodů, tak na hřišti to tak rozhodně nevypadalo!

Sestava: Pejřimovský - Havelka (65' Janák), Tříska , Preisler, Cvach - Maxa, Jandík (47' Kunesch), Oravec, Jandoš (65' Blahník), Stránský ( 47' Valenta) - Majer (66' Lacyk)

Branka ( asistence ) : Majer ( Jandoš )