U 13 - TÁBORSKO - SK PETŘÍN 0:1 (0:0)

Tři body s čistým kontem!

Ani ve druhém jarním zápase jsme nenašli přemožitele i když ani tentokrát jsme rozhodně nebyli favority, neboť jsme doma na podzim prohráli 2:8. Stejný výsledek jsme však měli na podzim i s Pískem, který jsme v odvetě zdolali 4:1, takže jsem byl plný očekávání jak to kluci zvládnou tentokrát. A kluci to zvládli skvěle!! První poločas byl tradičně o něco slabší, takový nemastný neslaný. Domácí byli o něco rychlejší, agresivnější, důraznější a u všeho byly o krůček dřív než my a moc nám toho nedovolili. V bráně byl ale spolehlivý Honza Kunesch a uprostřed zálohy výborný Milan Krůta, takže zejména díky těmto dvěma skončil poločas s celkem příznivým skóre 0:0. Od ostatních tam bylo malé nasazení bez větší bojovnosti a důrazu v osobních soubojích a to jsme chtěli v druhé půli změnit! Po poločasové "domluvě" se kluci skutečně zvedli a nechali se strhnout k úplně odlišnému výkonu a způsobu hry. Najednou jsme se dostávali do zakončení a směrem dopředu jsme byli daleko nebezpečnější než domácí tým a to jenom díky zvýšenému nasazení a bojovnosti. Dobře jsme napadali rozehrávku soupeře a po presinku Jandoše s Blahníkem se po zisku míče trefil ze střední vzdálenosti Milan Krůta, který překvapil domácího gólmana umístěnou přízemní střelou k levé tyči a zajistil nám vítězný gól. Ještě předtím jsme však měli i další šance. Marek Jandoš po nájezdu na gólmana z levé strany trefil tyč a v dalších šancích se postupně objevil Stránský, Krůta a opět Jandoš. Bohužel vždy tomu něco málo chybělo a ze hry už jsme další gól nepřidali. Nebezpeční jsme také byli i ze standartních situacích. Za zmínku stojí dva výborně zahrané rohové kopy, kdy jednou zakončoval z malého vápna nepřesně Jandoš a jednou chyběli centimetry Krůtovi, aby dosáhl na balón putující pokutovým územím a zakončil do odkryté branky. K tomu jsme hrozili i z trestných kopů poblíž domácí svatyně, které dobře zahrávali Honza Valenta a Marek Jandoš. I tady párkrát chyběli centimetry, aby balón skončil v síti. Domácí jsme do vyložených šancí moc nepouštěli a když už si nějakou příležitost vypracovali, tak je buď obrana v čele s Pepíkem Cvachem stačila zablokovat, nebo to pochytal Honza Kunesch v bráně. Ten si připsal i jeden výstavní zákrok, kdy vytlačil umístěnou ránu z trestňáku na roh. Celkově jsme ve druhé půli měli víc šancí než domácí, takže z tohohle pohledu je naše vítězství zasloužené. Na bodový zisk do tabulky to sice nestačilo, protože Rokycanští prohráli 0:6, ale s tím se bohužel nedá nic dělat. Kluci si stejně po zápase zabékali vítězný pokřik :-) Pochvalu zaslouží všichni bez výjimky včetně lehce indisponovaného Martina Pejřimovského, který tentokrát do hry nezasáhl, ale přesto byl připravený krýt záda gólmanovi Kuneschovi.

A když porovnám první dva podzimní zápasy se skóre 4:16 a nulou na bodovém kontě, tak jarních šest bodů a skóre 5:1 je naprosto famózní vstup do jarní části soutěže!!...jen tak dál a hlavně se z toho nepos... :-)

Sestava: Kunesch - Cvach, Valenta, Bláha, Polášek, Krůta, Jandoš, Stránský, Preisler, Blahník - Pejřimovský

Branka: Krůta

Na závěr bych rád v každém zápase z našeho týmu vyzdvihl dva hráče utkání a tentokrát si toto ocenění zaslouží Milan Krůta a Honza Kunesch!