U 13 - SPARTA PRAHA - SK PETŘÍN 7:1 (3:1)

Důstojná prohra s lídrem soutěže!

Velmi, velmi dobrý výkon přinesl nejpříznivější výsledek s tímto soupeřem za naše působení v žákovské lize!! Sparta nám v předchozích třech zápasech pokaždé nastřílela dvouciferný počet branek (1:10, 0:10, 1:12) ,ale tentokrát k tomu měla docela daleko a to především díky našemu výkonu. Kluci obětavě makali jeden za druhého od samého začátku, poctivě dodržovali obranný blok a sami pak vyráželi k nebezpečným brejkům a Sparta měla problém se vůbec prosazovat do koncovky. Kromě vstřelených branek, a to ještě minimálně půlka z toho byla domácím darovaná naším nedůrazem v pokutovém území, si další vyložené příležitosti nevypracovali. Většina jejich akcí končila před naším pokutovým územím, nebo nepřesnou střelbou z dálky. Naopak za stavu 1:0 jsme šli dvakrát sami na gólmana, ale ani Jandoš ani Stránský ho nedokázali překonat. Teprve za stavu 3:0 se prosadil Milan Krůta a tak taky skončil poločas. Asi vůbec nejlepší poločas za poslední dobu, protože když odečtu první gól, který jsme jim darovali jako na zlatém podnose špatnou rozehrávkou a proměnili by jsme ty dva nájezdy, tak poločas mohl taky skončit 2:3!! A to by bylo asi na Strahově halóó! :-) Na kdyby se samozřejmě nehraje, ale Sparťané si zkrátka v první půli vůbec nevěděli rady s naší zformovanou obranou. Druhá půlka už byla z naší strany o něco slabší hlavně směrem dopředu, protože síly na přechod do protiútoku už chyběli. Přesto i v této části jsme mohli vstřelit gól po samostatném nájezdu, jenže ani tentokrát Marek Jandoš svoji šanci neproměnil, když ho vychytal domácí gólman. Proměňování šancí je asi jediné malé mínus na tomto zápase, protože ve všech ostatních činnostech jsme sehráli nadstandartní utkání. Z celkového pohledu to byl z naší strany povedený zápas a jsem velmi zvědavý jak se to promítne do posledního mistráku, který hrajeme v Příbrami. Nejlepšími hráči se pro tentokrát stávají všichni, protože tohle byl prostě parádní týmový výkon a vyzdvihovat jednotlivce by vůbec nedávalo smysl!

Sestava: Kunesch/Pejřimovský - Valenta, Cvach, Tříska, Bláha, Janák, Lacyk, Krůta, Stránský, Jandoš, Preisler

Branka: Krůta