U 13 - SK PETŘÍN - PÍSEK 4:1 (1:1)

První jarní ligový zápas nám přinesl první naši výhru a zároveň nám přinesl i první jarní bod do tabulky společného týmu s Rokycany za celkovou remízu 5:5. Škoda toho, protože tři body by nám slušeli daleko víc, ale na druhou stranu je skvělé, že žákovskou ligu vůbec můžeme hrát a navíc jsme v ní konkurence schopní! To mě těší daleko víc, než získané body do tabulky, které můžeme ovlivnit stejně jenom z poloviny. Kluci v sobotu zápas doslova odmakali a odměnou jim potom byl pozápasový vítězný pokřik!

Než se dostanu k hodnocení utkání, tak bych rád touto cestou poděkoval paní Preislerové za nedávný sponzorský dar, který výrazně přispěl k pořízení nových teplákových souprav a dresů, takže nejenom, že jsme vyhráli, ale ještě u toho i skvěle vypadáme :-)

A teď k zápasu samotnému. Celý zápas byl hodně soubojový a zejména v první půli jsme si často nevěděli rady s vysokým napadáním soupeře, takže jsme byli místy pod velkým tlakem. Bojovností a obětavostí jsme tomu odolávali a podnikali jsme rychlé protiútoky z nichž jeden proměnil Marek Jandoš po krásné kolmici od Milana Krůty a vedli jsme 1:0. Soupeř byl ale v téhle fázi pohyblivější a agresivnější a vytvářel si i šance až nakonec jednu proměnil a bylo srovnáno. I my jsme však mohli nějaký ten gól přidat. Po krásné kombinační akci rozvlnil síť Dan Stránský, ale rozhodčí bohužel odpískal těsný ofsajd a pak se ocitl v tutovce tváří v tvář gólmanovi osamocený Robert Blahník jenže balon trefil nepřesně a vysoko přestřelil. Remíza o půli byla spravedlivá a čekalo se co se bude dít v půli druhé. Do té jsme nastoupili daleko aktivněji a brzy jsme odskočili hostům na rozdíl dvou branek. Nejprve se po rohu v podání Honzy Kunesche prosadil v pokutovém území Dominik Tříska, aby o chvíli později tentýž hráč přesnou přihrávkou vybídl ke skórování taktéž přesného zakončovatele Jandoše. Poté se hra opět vyrovnala a k vidění bylo velké množství soubojů. Hosté se urputně snažili o zkorigování výsledku a párkrát při nás stálo i trochu štěstí, jenže jak se říká : "štěstí přeje připraveným"  a my jsme mu šli hodně naproti. Zejména tím, že kluci bojovali jeden za druhého jako už dlouho ne! Stav 3:1 trval až do 52.minuty. V té se nejdříve po jednom zákroku zranil brankář Pejřimovský (doufám,že ruka bude brzo v pořádku!)  a v bráně ho nahradil Kunesch, aby o chvíli později přidal gólovou pojistku opět Jandoš. Toho vyslal Tříska do samostatného nájezdu a on po kličce brankáři a zakončení do prázdné brány zkompletoval svůj hattrick. V závěru nás pak ještě párkrát podržel v bráně Honza Kunesch a zbytek utkání už jsme si v poklidu ohlídali. V porovnání s podzimní porážkou v Písku 8:2 má tahle výhra velkou váhu! Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu a to nejenom ti co odehráli největší porci minut, ale i ti co toho odehráli míň a jsou nedílnou součástí týmu!!

Teď si můžeme pár dní vychutnávat tohle vítězství, ale už ve středu nás čekají v MPSŽ Černice a pak už se budeme zase chystat na Táborsko.

Sestava: Pejřimovský/ Kunesch - Cvach, Tříska, Valenta, Krůta, Preisler, Stránský, Jandoš, Blahník, Bláha, Polášek

Branky: Jandoš - 3x, Tříska