U 13 - PŘÍBRAM - SK PETŘÍN 1:5 (1:0)

Konec dobrý, všechno dobré! Tak by se dal asi charakterizovat náš poslední zápas v mladších žácích. První poločas jsme sice prohráli po velmi sporné penaltě 1:0 , ale jinak jsme byli po celou dobu lepším týmem. Domácí tým jsme přehrávali, tlačili jsme se před jejich bránu, vytvářeli si šance a jenom nám to tam né a né spadnout! Už ve druhé minutě se sám před brankou ocitl Daniel Stránský, ale bohužel trefil pouze gólmana. Po rohovém kopu skončila gólová hlavička Dominika Třísky těsně nad brankou a další šance, pološance a závary před domácí brankou přibývali, ale nic z toho se neujalo.A tak přišel trest. Nepohlídali jsme si brejkovou situaci a následný centr si Tříska nešťastně srazil hlavou na ruku. Dle mého názoru, by se tato situace neměla posuzovat jako hraní rukou, ale rozhodčí byl nekompromisní a tak se domácí z nařízené penalty ujaly vedení. Dál jsme byli aktivní a měli převahu, ale nebýt brankáře Pejřimovského, který zlikvidoval další ojedinělý brejk Příbrami, mohlo to být už o dva góly. Poločasové skóre rozhodně neodpovídalo dění na hřišti! Ve druhé půli jsme pokračovali ve stejném duchu, ale tentokrát už se naše výrazná převaha odrazila i na skóre. Hned v úvodu to nastartoval svým šťastným gólem Marek Jandoš, ke kterému se na hranici vápna dostal odražený balón a halfolejem ho poslal obloučkem přes zkoprnělého gólmana. Od téhle chvíle jsme už na hřišti koncertovali. Po přihrávkách Jandoše se postupně trefil Honza Kunesch, Daniel Stránský a Milan Krůta a to jsme ještě spoustu dalších šancí nevyužili. Kluci v téhle fázi zápasu předváděli nátlakový kombinační fotbal, na který bylo radost se dívat. A nebýt domácího gólmana, který spoustu střel pochytal a naší nepřesné koncovky, tak to klidně mohlo skončit i desítkou. Konečný účet zápasu pak uzavřel znovu Jandoš, který opět trochu se štěstím nadvakrát proměnil samostatný nájezd. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon. Hlavně mám dobrý pocit z toho, že všichni hráči makali nadoraz (což by sice mělo být samozřejmé , ale ne vždy se nám to dařilo), včas a rychle jsme napadali domácí rozehrávku, ze soubojů jeden na jednoho jsme většinou vyšli vítězně a všichni hráči se snažili dostat do zakončení (s výjimkou gólmana :-) ) Prostě parádní loučení se sezonou jak má být, včetně vítězného pokřiku!  Jako hráče utkání bych tentokrát musel vybrat celý tým, protože jako jeden muž si šlo odhodlaně pro výhru, ale některé výkony mě přece jenom zaujaly o něco víc. Dva góly a tři asistence je pro útočníka skvělá vizitka, bezchybná defenzivní práce se vždycky počítá a ofenzivní činnost přináší radost z fotbalu, takže z těchto pohledů se hráči utkání stávají Marek Jandoš, Jaromír Bláha a Daniel Stránský. Jen Tak dál!

Sestava: Pejřimovský - Valenta, Cvach, Tříska, Bláha, Kunesch, Preisler, Krůta, Jandoš, Lacyk, Stránský

Branky: Jandoš 2x, Kunesch, Stránský, Krůta