U 13 - Č. BUDĚJOVICE - SK PETŘÍN 6:1 (4:0)

Prohra po nevýrazném výkonu + hodnocení jednotlivých hráčů.

Po podzimní hodně smolné prohře 2:3 jsem tentokrát věřil v lepší výsledek, ale bohužel prohra 1:6 ukázala v plné nahotě naše nedostatky. Tím největším rozdílem je (což se opakuje ve více zápasech) malý důraz v osobních soubojích a chuť bojovat jeden za druhého. Od začátku makat a nechat na hřišti úplně všechno a ne se jenom jít proběhnout. Nechápu proč všechny druhé poločasy dokážeme odehrát o 100% líp než poločasy první. Jakoby kluci čekali na přestávkovou "sprchu" a teprve potom ze sebe vymáčknou co umí! Je to škoda, protože odehrát první půli jako tu druhou mohl být výsledek výrazně jiný. Takhle jsme to domácím hodně usnadnili. V první půli jsme inkasovali čtyři laciné branky (první po brejku do prázdné branky, druhý po špatném bránění standardky, třetí jsme si dali vlastence a další po chybě gólmana) a sami jsme nedokázali svoje šance proměnit. Střelecká produktivita byl další rozdíl mezi námi a domácími. Situací, které mohli, nebo měli skončit gólem jsme si vypracovali celkem dost, ale bohužel jsme síť rozvlnili jenom jednou. Milan Krůta snižoval na průběžných 1:4. Další šance už jsme neproměnili a Budějky nás ještě dvakrát potrestali. Žádná ostuda to nebyla, ale na plácání se po ramenou to také nebylo. Potvrdilo se, že top týmům v lize  můžeme konkurovat, ale pouze v případě, kdy všichni hráči bez výjimky podají výkon na hranici svých možností a to v celém zápase. Tentokrát se nám to povedlo jenom v určitých pasážích. Nicméně za druhý poločas musím kluky pochválit, protože bylo pěkné vidět, že dokážeme místy dostat pod tlak i čtvrtý tým ligy! Mužem zápasu se na naší straně stal jednoznačně Pepíno Cvach, který byl vidět před oběma brankami a to nejenom kvůli své vysoké postavě :-)

Sestava: Kunech - Cvach, Valenta, Tříska, Blahník, Jandoš, Krůta, Preisler, Lacyk, Myslík

Branka: Krůta

A na závěr malé hodnocení jednotlivců:

Honza Kunesch - nebylo to takové jako v předchozích zápasech, kdy jsi tým podržel, ale úplný propadák to taky nebyl. Několik šancí jsi pochytal, bohužel ta jedna střela, která ti propadla se dala chytat do zubů, ale to ty víš určitě líp než já.

Pepík Cvach - prakticky jsi neslezl z placu, ale u středových obránců to není nic neobvyklého. V defenzivě až na tu penaltu to bylo dobré, tam si musíš uvědomit v jakém prostoru do toho můžeš jít tvrdě a kdy ubrat a soupeře vykrokovat. Jinak výborně jsi podporoval i útok z čehož mám asi největší radost no a konečně jsi začal i trochu mluvit, ale pořád je to málo, protože jako stoper jsi hlavní dirigent ty! Každopádně dneska jsi předvedl jeden z nejlepších výkonů!!

Honza Valenta - pozičně výborný, jeden z nejlepších v týmu, ale chybí mi u tebe daleko větší důraz v osobních soubojích. Zbytečně to někdy odcouváváš místo toho, aby jsi do toho vletěl. V druhé půli coby záložník jsi se dobře nabízel a měl jsi i spoustu křídelních náběhů. Byla na tobě vidět chuť hrát.

Dominik Tříska - trochu protiklad Honzy Valenty, protože v osobních soubojích neuhneš ani o kousek a vybojuješ spoustu míčů, když jdeš včas do souboje, ale párkrát v zápase za sebou necháš hráče, který je tvůj. Umíš podpořit útok i když tentokrát jsi se k tomu moc nedostal a jako jeden z mála se nebojíš hlavičkovat.

Filip Lacyk - po té zdravotní pauze jsi odehrál slušný zápas, až mě překvapilo, že jsi vydržel se silami až do konce. Střídal jsi lepší momenty s těmi slabšími. Trochu potrénovat a bude to ještě lepší.

Dan Preisler - i tady můžu říct, že to byl slušný zápas, ale od tebe čekám ještě o trochu víc zejména v útočné fázi. Na kraji zálohy to chce víc křídelních náběhů a když už hraješ na hrotu, tak tam musíš být a zbytečně se nestahovat zpátky dozadu. Prodej v  zápase svojí rychlost.

Milan Krůta - jako v každém zápase jsi byl jeden z nejlepších na hřišti, ale v tvém případě už mám nároky o něco větší, zvlášť když po tobě touží Viktorka :-) . Zase jsi naběhal spoustu kilometrů,vybojoval spoustu balonů a ještě jsi stihl dát gól, takže s tohoto pohledu spokojenost. Oproti jiným zápasům jsi kazil rozehrávku víc než je u tebe obvyklé.

Marek Jandoš - útočník je vždycky hodnocený podle toho jestli gól dá, nebo ho alespoň připraví, takže v téhle disciplíně to bylo za nula. Na druhou stranu je dobře, že se do šancí dostaneš, takže je otázkou času, kdy to zase protrhneš. Několikrát jsi vepředu dobře podržel balón a měl jsi i pár dobrých průniků po křídle a chyběl tomu právě jenom ten gól. Už jsem tě viděl zahrát líp, ale i hůř takže to byl takový průměr.

Robert Blahník - snaha tam byla, ale tentokrát to bylo málo. V osobních soubojích jsi takřka neviditelný, protože málo používáš tělo. Jsi sice menší postavy, ale to neznamená, že se do soupeře nemůžeš opřít tělem. Tím svým "nekontaktním" fotbalem to soupeři strašně usnadňuješ. Rozhodně už jsi odehrál daleko lepší zápasy.

Matyáš Myslík -  podobné hodnocení jako u Roberta, co se týká osobních soubojů. To obíhání protihráče při souboji přímo bije do očí. Druhý gól jde jednoznačně na tvoje triko, protože při standardce si každý hráč zodpovídá za toho svého protivníka. Postupem hry jsi se lepšil, ale pořád máš velké rezervy v nasazení a bojovnosti.