U 13 - BOHEMIANS 1905 - SK PETŘÍN 4:5 (3:1)

Husarský kousek z Vršovic = prodloužení dvou sérií :-)

To co nesvedla v Dolíčku v neděli Sparta Praha v utkání mužů, která nakonec brala jen bod, se povedlo oběma Petřínským ročníkům 2004 a 2003 o den dříve! Nejprve U13 vyhrála 5:4,  a o chvíli později U12 vyhrála 3:2. Té z našeho kádru vypomohli David Lukáš a Honza Kunesch, který vstřelil dokonce dvě branky. Gratuluju!

Pro nás výsledek 5:4 znamenal prodloužení vítězné jarní série na tři zápasy a zároveň už čtvrtou neprohru v řadě s tímto soupeřem (3 výhry, jedna remíza)!!!. Za dva roky působení v téhle soutěži na nás Klokani ještě nevyzráli a i když jsme většinou hráli proti o rok mladším výběrům, tak pořád je to třetí tým tabulky, který má velkou kvalitu!  Vítězství si cením o to víc, jakým způsobem jsme se k němu ve druhém poločase dopracovali.

Oproti jiným zápasům nám začátek utkání vyšel a po Preislerově kolmici si Jandoš obhodil vyběhnuvšího gólmana a zakončil do prázdné branky a my jsme se ujali vedení. Pak už jsme ale zase najeli do starých kolejí a celý první poločas jsme byli horším týmem. Domácí byli pohyblivější, rychlejší, důraznější a hlavně neustále v pohybu. My jsme byli nedůrazný a bojácný v osobních soubojích a hlavně vůbec jsme nechtěli hrát s míčem. A z toho pramenili všechny tři góly v naší síti. Nejprve jsme inkasovali po rohu na přední tyč po nedůrazném obsazení hlavičkujícího hráče, vzápětí jsme špatně a váhavě rozehrávali míč od branky až se ho domácí zmocnili a trefili prázdnou bránu a třetí gól padl po nedůrazu ve středu hřiště a následné kolmici za obranu, kdy nikým nehlídaný útočník nedal Kuneschovi v brance nejmenší šanci. Stav 3:1 byl ještě milosrdný, protože našim ustrašeným výkonem jsme si koledovali o větší výprask. Po poločasové bouřce v kabině však kluci vlítli do druhé půle s úplně jiným nasazením a elánem. Navíc nám pomohl hodně rychlý gól Milana Krůty hned po 20 vteřinách hry, kdy soupeř trochu zaspal a Milan toho využil k průniku středem hřiště a přesným zakončením. A když po pár minutách po dalším průniku z levé strany zakončil Marek Jandoš střelou na vzdálenější tyč bylo to rázem 3:3! Celý druhý poločas jsme měli mírnou převahu a hlavně spoustu šancí jak zápas zlomit v náš prospěch, ale povedlo se nám to až v závěru po  nejhezčí akci celého zápasu. Míč rychle putoval na levé straně po ose Dan Preisler - Marek Jandoš - Honza Valenta znovu k Jandošovi, který přetaženým centrem našel na zadní tyč sprintujícího Roberta Blahníka, jenž zavěsil do odkryté části branky. Vzápětí ještě zvýšil na 5:3 Milan Krůta, který propálil gólmana střelou z hranice velkého vápna a bylo rozhodnuto. Domácí sice stihli ještě v posledních vteřinách snížit, ale ihned po rozehrání rozhodčí zápas ukončil. Vítězství to bylo vydřené, ale vzhledem k druhé půli zasloužené! Rokycanští vyhráli 3:1 a s celkovým výsledkem 8:5 jsme si připsali další tři body do tabulky.

Takže teď kluci můžete chvíli slavit, ale ve středu už nás čeká čtvrtfinále Hejtman Cupu a v neděli  "sešívaní" a bylo by fajn tu jarní sérii trochu protáhnout! :-)

Sestava: Kunesch - Valenta, Cvach, Polášek, Lacyk, Jandoš, Krůta, Preisler, Blahník, Stránský, Pejřimovský

Branky: Jandoš 2x, Krůta 2x, Blahník

Ocenění hráč zápasu by si tentokrát zasloužilo asi víc hráčů, ale v podstatě jen za druhý poločas. A protože fotbal má poločasy dva, tak vzhledem i k výkonu v první půli jsem vybral Marka Jandoše a Milana Krůtu. Blahopřeju!