U 13 - BENEŠOV - SK PETŘÍN 6:1 (5:0)

Trojici Tříska, Krůta, Jandoš, která odjela s krajským výběrem na turnaj do Francie se nám bohužel nepodařilo plně nahradit. I když zejména druhý poločas jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si šance, tak  v koncovce jsme selhali. A když k tomu připočtu, že v první půli jsme ze šesti střel 5 krát inkasovali, tak výsledek je takový jaký je. Pozitivní na tom je, že kluci tentokrát makali již od začátku a nevzdávali se i když skóre narůstalo a v druhé půli byli jasně lepší než domácí. Ale postupně. Nástup do zápasu se nám relativně povedl a prvních pět minut jsme diktovali tempo hry, ale stačil jeden brejk soupeře a bylo to 1:0. To nás na chvíli zbrzdilo, ale hra byla pořád více méně vyrovnaná. A dokonce jsme i vyrovnali! Jenže k naší smůle rozhodčí odpískal ofsajd a hned z protiútoku to bylo 2:0. Od toho momentu to bylo z naší strany vyloženě špatné. Směrem dopředu jsme nic nevymysleli a domácím jsme nechávali zbytečně prostor pro střelbu a jelikož ani gólman neměl úplně svůj den, tak prakticky všechny střely skončili v naší síti. Nebýt této špatné desetiminutovky mohl být výsledek možná i opačný, ale na to se bohužel nehraje. Dostali jsme tři góly a o zápasu bylo téměř rozhodnuto. Téměř, protože na začátku druhé půle jsme měli čtyři jasné tutovky zatímco  domácí neměli vůbec nic. Tohle neproměňování, ve kterém se postupně vystřídali Preisler, Stránský, Lacyk a Kunesch nás bohužel stálo návrat do zápasu. Naopak Benešov z ojedinělé standartní situace navýšil skóre na 6:0. Vzápětí jsme i my dali gól po průniku Honzy Kunesche jenže na nějaké výraznější zkorigování výsledku už nebylo moc času. Těsně před koncem nám ještě rozhodčí opět neuznal gól pro "domnělý" ofsajd a tak zápas skončil 6:1 pro domácí. Prohra je to sice výrazná, ale hra rozhodně nebyla tak špatná, jak by tomu napovídal výsledek. Hlavně druhý poločas byl z naší strany hodně dobrý a k ještě lepšímu výsledku chybělo jenom to proměňování šancí. Takže je na co navázat a za týden nás čeká doma Tempo Praha. Na závěr bych chtěl ocenit výkon Matěje Janáka, který odehrál první ligový zápas a velmi mile mě překvapil, protože si nevedl vůbec špatně a za nejlepší hráče v tomhle utkání bych ještě vyhodnotil oba Daniely a to Preislera a Stránského, kteří dirigovali naší hru. Jen tak dál!

Sestava: Kunesch/ Pejřimovský - Valenta, Cvach, Bláha, Janák, Stránský, Lacyk, Preisler, Blahník, Myslík

Branka: Kunesch