U 12- SK ZČE- SPARTA PRAHA 1:10 (0:5)

Zápas, ve kterém jsme byli jasnými outsidery se zejména v první půli vyvíjel podle papírových předpokladů, ale velkou měrou jsme k tomu přispěli my naším přímo žalostným přístupem!!! Zkrátka v prvním poločase to byla znaší strany velká bída. Hráli jsme bojácně, bez nasazení, bez bojovnosti, bez pohybu a bez snahy se poprat o výsledek! Poločasový stav 0:5 byl pro nás ještě milosrdný, protože jsme v podstatě jenom čekali co soupeř vymyslí a kolem naši branky létala jedna střela za druhou. K ohrožení branky Sparty jsme se dostali jen jednou, ale i tak z toho mohl být gól! Po chybě sparťanské obrany a nedorozumění s gólmanem zůstala branka prázdná jenže míč z kopačky Filipa Lacyka směřující do opuštěné branky nakonec skončil na tyči. A to bylo z naší strany za první poločas vše. V první půli zahráli všichni hluboko pod svoje možnosti. Výjimkou byl jen Milan Krůta a Matyáš Urbánek,kteří jako jediní bojovali, ale to je za celý tým málo. Navíc si těsně před poločasovou přestávkou, po faulu sparťanů, poranil rameno Honza Kunesch, který se poté  v druhé půli znovu zapojil do boje, tentokrát však v záloze. Do branky tak musel Jarda Bláha. A ve druhé půli si vedl výborně! Několikrát skvěle podržel náš tým, ale ani on bohužel nedokázal úplně zastavit sparťanskou mašinu. Přesto, že jsme druhou půli prohráli 1:5, tak za výkon už se kluci rozhodně nemuseli stydět. Výsledkově jsou si oba poločasy podobné, ale herně rozhodně ne! V tom druhém jsme dokázali navázat na náš výkon z Bohemky. Kluci začali bojovat, nevypouštěli osobní souboje a najednou se dostávali i do zakončení a k zahrávání trestných kopů a rohů. Oproti první půli to byl diametrálně odlišný přístup. A odměnou jim byl i vstřelený gól!! Po presinku Marka Jandoše a Milana Krůty se dostal k zakončení Honza Kunesch a parádní střelou vymetl šibenici sparťanské branky!! Průbežně tak vyrovnal stav druhé půle na 1:1. Za zmínku stojí ještě trestný kop Jandoše, který dokázal hostující brankář vytěsnit nad břevno a šance téhož hráče jehož střelu vyrazil brankář na roh. V téhle fázi zápasu si kluci ověřili,že hrát se dá opravdu s každým, ale všichni ze sebe musí dostat maximum co v nich je. To,že to bohužel nestačilo na lepší výsledek vem čert, ale podstatnější je, že každým takovýmhle zápasem se zase posuneme o krok dál. Za druhou půli zaslouží všichni hráči pochvalu. Bez výjimky!! A abych je nemusel jmenovat všechny, tak rovnou napíšu sestavu:

Kunesch - Valenta, Cvach, Tříska, Lacyk, Krůta, Urbánek, Bláha, Kvěch, Preisler, Jandoš

Branka: Kunesch

Pro úplnost ještě doplním, že Rokycanští prohráli 0:13 a tak jsme alespoň v tomto minisouboji dopadli o něco lépe.

V dalším zápase nás čeká Povltavská FA a dle jejích výsledků soudím,že to bude opět hratelnější soupeř než jsou pražská S.