U 12 SK ZČE- Č. Budějovice 5:4 (3:2)

PRVNÍ LIGOVÁ VÝHRA !!!  Info, sestava, branky

A je to tady! První ligová výhra je na světě a to zaslouženě! Budějky možná měli mírnou optickou převahu, ale vyložených šancí jsme měli víc my a i proto jsme nakonec vyhráli. Jednoduché to ale rozhodně nebylo. Kluci to odmakali s velkým nasazením, téměř do puntíku plnili taktické pokyny a zejména z brejků si vytvářeli gólové šance z nichž dokázali pět proměnit. Střelecky se dařilo Markovi Jandošovi, který zúročil práci celého týmu a čtyřikrát v koncovce udeřil. Dvakrát z brejku a dvakrát se výborně zorientoval v těsné blízkosti branky. Pochvalu zaslouží celý tým a když to vezmu od pozice brankáře přes obranu, zálohu a útok, tak jsme dnes předvedli nadstandartní výkon na všech pozicích. Jen tak dál!

A teď k zápasu trochu podrobněji.Hned v prvních vteřinách jsme zaváhali a mohli inkasovat, ale soupeřovu šanci jsme přežili bez úhony a o pár minut později jsme na druhé straně udeřili my. Po rychlém brejku z levé strany našel Marek Jandoš v pokutovém území osamoceného Dana Preislera a ten už věděl jak s míčem naložit, 1:0. Soupeři se poté podařilo celkem brzy vyrovnat,ale opět jsme to byli my kdo šel do vedení. Po závaru v pokutovém území dotlačil míč za brankovou čáru Jandoš a bylo to 2:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nebezpečně zakončoval Dominik Tříska a z trestných kopů Matyáš Urbánek, ale parodoxně to byl soupeř kdo skóroval a vyrovnal na 2:2. Nicméně i na tenhle gól jsme znovu dokázali odpovědět a před poločasovou přestávkou se z brejku po samostaném nájezdu na gólmana trefil Jandoš, 3:2. Nástup do druhé půle se povedl soupeři a do třetice dokázal vyrovnat. Ale opět jsme to byli my kdo dokázal strhnout vedení na svojí stranu. Po trestném kopu Urbánka, který skončil na břevnu se k dorážce dostal Jandoš a zkompletoval hatrick, 4:3. A následovali naše další šance. Za zmínku stojí opět nebezpečná střela Urbánka, brejkový nájezd Jandoše jehož střelu gólman vyrazil na roh a šance Milana Krůty, který se dokázal na hranici vápna zasekávačkou zbavit obránce,ale následně jen vypřášil gólmanovy rukavice. I Budějky měli pár šancí, ale vyloženou asi jenom jednu a ta naštěstí skončila mimo naši branku. Další samostatný nájezd už dokázal Jandoš s přehledem proměnit a my jsme odskočili soupeři o dva góly, 5:3. V závěru ještě Budějky dokázali snížit střelou, kterou nešťastně tečovala naše obrana do protipohybu brankáře, ale víc už jsme jim nedovolili a vítězství si pohlídali. Ještě jednou velká gratulace všem klukům,kteří se na výsledku podíleli!

Sestava: Kunesch - Cvach, Tříska, Preisler, Myslík, Krůta, Jandoš, Kvěch, Lacyk, Urbánek

Branky: Jandoš 4x, Preisler