U 12 SK ZČE - BOHEMIANS 1905 3 : 2

První jarní domácí ligový zápas jsme zvládli na výbornou! Nejenom výsledkově, ale i herně. Kromě úvodní desetiminutovky, kterou jsme pro nás už tradičně začali ospale a trochu nekoncentrovaně, jsme ve zbytku zápasu předváděli to co bych si představoval. Po celý zápas nás provázela velká bojovnost, nasazení, agresivita, snaha o kombinaci a zakončení a když se k tomu přidala i gólová produktivita, tak vítězství bylo na světě i když se nerodilo vůbec lehce!

V první desetiminutovce jsme i s trochou štěstí přežili mírný tlak soupeře, který dvakrát orazítkoval břevno střelami z dálky, ale zbytek poločasu byl naprosto vyrovnaný. Bohemka o něco lépe kombinovala, ale kromě jednoho nebezpečného závaru před naší brankovou čárou žádnou další vyloženou šanci neměla. To my jsme hrozili z rychlých brejků a jeden z nich proměnil v úvodní gól Marek Jandoš. Bohemka zahrávala rohový kop, který hlavou odvrátil Honza Valenta až k půlící čáře kde si Jandoš poradil s obráncem v souboji jeden na jednoho, utekl mu po pravé straně a z vápna křížnou střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci 1:0. V téhle fázi zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale vyložené šance nemělo ani jedno mužstvo. A když už to vypadalo, že do kabin půjdeme s vedením tak rozhodčí nastavil nepochopitelně více než dvě minuty a my v posledních vteřinách inkasovali vyrovnávací branku. Z pravé strany přilétl do pokutového území přetažený centr až na zadní tyč, kde nikým neatakován vyplul hráč Bohemky a pohodlně uklidil míč do odkryté branky. Rozhodčí hned poté odpískal poločas a už nás ani nenechal rozehrát balon na půlící čáře! A bylo ještě hůř! Na začátku druhé půle brankář Kunesch ve skluzu vykopl balon pouze na hranici velkého vápna tak nešťastně, že balon víceméně trefil hostujícího hráče a vysokým obloukem zapadl do naší brány 1:2. V ten moment to s námi nevypadalo moc dobře, ale zbytek zápasu jsme zvládli parádně. Rvali jsme se o výsledek a postupně jsme diktovali tempo hry. Některé šance  jsme sice neproměnili, jako třeba tu kdy se před brankou ocitl osamocený Daniel Stránský, ale bohužel pro nás nechal vyniknout gólmanův reflex, ale nakonec jsme dokázali výsledek otočit. Nejprve Cvach přistrčil na úrovni velkého vápna balon k Urbánkovi a ten se ve skluzu trefil parádně k tyči, 2:2.O pár minut později Jandoš kolmicí vysunul Milana Krůtu, který technicky obstřelil gólmana a dokonal výsledkový obrat, 3:2. V závěru jsme mohli ještě přidat gólovou pojistku. Jandoš další kolmou přihrávkou vysunul do šance Bláhu, který sice po samostatném nájezdu propálil gólmana, ale ztlumenou střelu ještě dokázali na brankové čáře obránci Bohemky skluzem vypíchnout.To by bývala třešnička na dortu, která by znamenala i celkovou výhru a zisk tří bodů!! Rokycanští totiž prohráli 2:3 a tak se celkově zrodila remíza 5:5. I tak je zisk bodu úspěchem a mě těší, že na tom máme lví podíl!

Kluci zaslouží do jednoho velkou pochvalu a i když pořád máme co zlepšovat, tak myslím,že jdeme správnou cestou. Jen tak dál pánové!

Sestava: Kunesch - Valenta, Cvach, Urbánek, Krůta, Preisler, Stránský, Jandoš, Lacyk, Bláha

Branky: Jandoš, Urbánek, Krůta