U 12 - SK ZČE - PÍSEK 2:4 (0:2)

Prohra po kvalitním výkonu, kdy výsledek neodpovídá průběhu utkání!

Než se dostanu k samotnému průběhu zápasu musím především smeknout před všemi hráči, že ani za stavu 0:3 v průběhu druhého poločasu, nesvěsili hlavy, bojovali, dřeli a dokázali ještě zápas zdramatizovat snížením na 2:3. Z tohohle pohledu jsem víc než spokojený, protože na všech hráčích bylo vidět, že chtějí s výsledkem něco udělat a nechtějí se vzdát bez boje. Favoritem utkání byl jednoznačně Písek, ale v samotném zápasu to byla víc než vyrovnaná partie a počet šancí i střel na branku by jistě hovořil v náš prospěch. Jenže fotbal se hraje na góly a těch jsme bohužel vstřelili o dva míň než Písek.

Začátek zápasu nám opět utekl (pokolikáté už v této sezóně!) a po chybné rozehrávce středem hřiště jsme první gól Písku vyloženě darovali a druhý mu doslova vnutili laxním přístupem při bránění jednoho hráče, který se prokličkoval mezi třemi našimi hráči a střelou z vápna zvýšil na 0:2. Ve zbytku poločasu už hosté neměli žádnou další šanci a ani nám se nepodařilo dotáhnout některé akce do úspěšného konce. Do druhé půle jsme šli s cílem brzo snížit, ale dlouho se nám to nedařilo. Střel na branku i závarů, které volali po gólu jsme měli celkem dost, ale bohužel naše střely létaly buď těsně vedle, nebo nás vychytal gólman hostů. A když se k tomu na druhé straně hosté dokázali prosadit svým důrazem před brankou a zvýšili na 0:3 nevypadalo to s námi vůbec dobře. Naše snížení na 1:3 přišlo cca 10minut před koncem. Marek Jandoš od půlicí čáry přešel podél lajny přes dva obránce a předložil míč před prázdnou branku Dominiku Třískovi, který nezaváhal. Tenhle gól nás ještě víc povzbudil a po další skvělé akci jsme se dostali na dostřel jednoho gólu. Dominik Kvěch se dokázal uvolnit přes tři hráče, jeho střelu hostují brankář vyrazil jenom před sebe, kde už číhal Marek Jandoš a pohodlně zakončil do odkryté branky, 2:3. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo a navíc jsme ještě jednou inkasovali. Rozhodčí si vymyslel trestný kop (nastřelená ruka vlastní osobou už se nepíská léta!!) a navíc jej nechal hosty zahrávat ještě když si náš brankář stavěl zeď. A to pominu, že na vedlejší polovině už se dávno nehrálo. Tenhle gól tak poškodil náš společný tým s Rokycany, kteří dokázali vyhrát 3:1, ale v konečném součtu jsme brali jenom bod.

Sestava: Kunesch - Valenta, Tříska, Bláha, Stránský, Preisler, Lacyk, Jandoš, Urbánek, Lukáš, Kvěch

Branky: Tříska, Jandoš