U 12 - SK ZČE - BENEŠOV 8:2 (2:2)

Výhra po sebevědomém výkonu!

Utkání se mi bude hodnotit velice dobře, protože nejenom výsledkem, ale i herně kluci odvedli to na co mají a co od nic očekávám a zejména ve druhé půli už nebylo pochyb o vítězi! A přestože Rokycanští o dva góly prohráli, tak v součtu výsledků 12:8 máme další tři body do tabulky. A to znamená překonání  bodového maxima pro tuhle  věkovou kategorii za čtyřleté působení v lize!

A teď k zápasu. Rozjížděli jsme se tradičně pomalu a první poločas nám  úplně nevyšel, ale spíše výsledkově, než herně. Měli jsme územní převahu a i více šancí, ale přesto skončil poločas jenom 2:2. Soupeř nás potrestal hned z kraje po rychlém brejku, ale o pár minut později dokázal Marek Jandoš vyrovnat po uvolnění se na vápně a netradiční střelou levačkou. Od téhle trefy jsme ještě víc převzali iniciativu a tlačili se neustále před hostující branku a vypracovali si několik šancí, ale hosté i se štěstím odolávali. Nakonec se zblízka prosadil Daniel Stránský, který po trestném kopu Lukáše Maxi dopravil do branky jeho ránu, kterou k němu tečovala zeď. Bohužel vedení nám vydrželo jen několik vteřin neboť hosté ihned z rozehrávky překvapili  našeho brankáře střelou z půlky hřiště. Do poločasu už se skóre nezměnilo i když jsme měli nadále převahu. Benešov se spoléhal pouze na dlouhé nakopávané balony. Vstup do druhého poločasu jsme pak měli víc než skvělý! Nejprve se trefil krásnou střelou z vápna Milan Krůta, následně po rohu Jandoš hlavou upravil na 4:2 a poté se po kombinačních akcích až do pokutového území postupně prosadili  znovu Jandoš, Stránský a opět Jandoš. V druhé půli už jsme byli jasně lepší a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Vypracovali jsme si opravdu hodně šancí a rozhodně nebylo daleko k dvoucifernému výsledku. Spojnici tyčí trefil Krůta a další šance skončili buď těsně vedle, nebo je zlikvidoval hostující brankář. V závěru pak konečný účet utkání  na 8:2 uzavřel Jandoš parádní bombou do šibenice z trestného kopu. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu, protože oproti minulému zápasu na nich bylo vidět, že CHTĚJÍ HRÁT FOTBAL! A to je to nejdůležitější. Kromě nasazení bojovnosti a důrazu v osobních soubojích (což by měla být samozřejmost) tentokrát přidali i chuť hrát s balonem, dobrou kombinaci a častou střelbu. Jen tak dál pánové!

Sestava: Kunesch - Cvach, Valenta, Lacyk, Krůta, Preisler, Urbánek, Jandoš, Hendrych, Maxa, Stránský

Branky: Jandoš 5x, Stránský 2x, Krůta

V posledním podzimním zápase doma přivítáme Táborsko a bylo by dobré naše bodové konto ještě trochu rozšířit, protože podle postavení v tabulce tentokrát budeme rozhodně favority.