U 12 - Písek - SK ZČE 3:1 (1:0)

Tak máme za sebou první ligový zápas a přestože jsme prohráli, tak to bylo se vztyčenou hlavou!!! Soupeř byl kombinačně lepší, přehrával nás, měl spoustu šancí, ale nebýt našeho obrovského zaváhání hned v první minutě, tak by poločas skončil bez branek. Sice by to bylo i dílem obrovského štěstí, protože soupeř orazítkoval naší brankovou konstrukci hned třikrát a dílem vynikajícího výkonu Honzy Kunesche v bráně, který pochytal spoustu šancí, ale o to větší je škoda tak laciného gólu, kdy jsme propadli ve středu hřiště a soupeř toho dokonale využil. Druhá půle byla z naší strany ještě o něco lepší. Byli jsme domácím vyrovnanějším soupeřem. Kluci se rozkoukali a dokonce dokázali vyrovnat! První ligovou trefu si připsal David Lukáš po perfektní akci Filipa Lacyka, který mu předložil balon před odkrytou branku po krásném uvolnění  z pravé strany. Bohužel remízu jsme neudrželi příliš dlouho, protože soupeř nám po pár minutách opět odskočil o gól a poté přidal ještě jednu branku, ale i my jsme se párktát dostali do zakončení  po rychlích brejcích. Jeden takový už už volal po gólu, ale střela Marka Jandoše jen těsně minula branku. Kluci bojovali až do konce a i když to není po prohře obvyklé, tak já jsem s naším výkonem víceméně spokojený a musím pochválit včechny hráče za výkon a hlavně za přístup k zápasu! Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout oba stopery Honzu Valentu a Pepíka Cvacha, kteří zápas zvládli bez střídání a motor mužstva Milana Krůtu za obrovské množství podstoupených osobních soubojů a spoustu naběhaných kilometrů! Pro úplnost a malé srovnání uvedu ještě výsledek kluků z Rokycan, ktřejí hrajou souběžně s námi na druhé polovině hřiště a výsledky obou týmů se sčítají. I oni prohráli o dvě branky a to 4:2. Příští zápas nás čeká pražská Slavie a já sám jsem zvědavý na co bude stačit náš výkon proti jednomu z favoritů téhle souteže.

Sestava. Kunesch - Bláha, Cvach, Valenta, Preisler, Krůta, Lacyk, Jandoš, Lukáš, Myslík

Branka: Lukáš