U 12 - Nýřany - SK ZČE 5:6 (4:1)

Infarktový zápas a doslova hokejový obrat v MPMLŽ

Tak takovýto zápas jsem snad ještě nezažil a určitě na něj budu dlouho vzpomínat, protože ve 40.minutě jsme prohrávali 1:5, ale v 60.minutě jsme trefili výhru 6:5!!

Branky: Preisler 2x, Jandoš 2x, Krůta, Kunesch

První poločas byl z naší strany katastrofální! Ten snad raději ani hodnotit nebudu, protože to byl pouze odvar toho, čeho jsme jako tým schopný. Přesto, že jsme hráli mizerně, tak jsme se dostali ke třem samostatným nájezdům, ale bohužel dva z nich Milan Krůta neproměnil a tak soupeři stačili k poločasovému vedení 4:1 pouhopouhé čtyři střely na bránu!

Ani nástup do druhého poločasu se nám moc nepovedl. Sice už jsme hráli podstatně lépe, ale soupeř nám přesto odskočil dorážkou na 5:1 a v ten moment by si na nás nevsadil určitě nikdo. Jenže fotbal je krásný v tom, že je nevyzpytatelný a já pořád doufal, že se to může zlomit a kluci se naprosto fantasticky zvedli. Nejprve Marek Jandoš dvěma úspěšně zakončenými průniky snížil až na 5:3 a následně tentýž hráč připravil šanci pro Dana Preislera, který upravil na rozdíl jedné branky 5:4. Dan se poté proměnil v nahrávače a připravil gólovou situaci pro Milana Krůtu, takže pět minut před koncem bylo srovnáno na 5:5. Kluci chtěli za každou cenu strhnout vedení na svojí stranu a v poslední minutě se jim to nakonec povedlo. Jandoš utekl po pravé straně, vytáhl na sebe gólmana, předložil míč Honzovi Kuneschovi na střed branky a tomu už nezbývalo než si jen pohlídat utaženou placírku, trefit odkrytou branku a mohl jít slavit!! Chvíli na to rozhodčí ukončil zápas.

A jelikož už jsem to dlouho neudělal a tenhle zápas k tomu přímo vybízí tak udělám i hodnocení jednotlivců i když nejdřív se dostanu k týmu. Jako tým jste v první půli totálně selhali! Jít na plac s tím, že to půjde nějak samo, že se to samo udělá je špatně! Bez nasazení, bojovnosti, agresivity a toho, že to odmakáte neporazíte ani Horní Dolní! To jsou věci, které by měli být samozřejmostí. Mě už přijde, že to snad děláte schválně, aby jste si ten zápas udělali težší, protože těch zápasů, kdy to musíte otáčet je strašně moc. Ale ono to takhle nepůjde do nekonečna. Tahle výhra by pro vás měla být ponaučením a vztyčeným varovným ukazováčkem! Na druhou stranu mě těší, že ani za nepříznivého stavu se nevzdáváte a bojujete až do konce.

Martin Pejřimovský – v první půli padají 2 góly jednoznačně na tvoje triko,to už jsme si řekli hned v průběhu zápasu. Chybí ti větší sebedůvěra v sebe samého a z toho potom pramení  ty hrůzostrašné dva kiksy. Postupně šel v druhé půli tvůj výkon nahoru a nakonec jsi nás podržel i dvěma výbornými zákroky.

Pepík Cvach – budu se opakovat, ale opět ti strašně dlouho trvá než se dostaneš do nějaké provozní teploty, ty laxní začátky nás můžou stát další branky, ale jakmile se do toho dostaneš, tak přes tebe nepřejde skoro nikdo. Jenom to chce takhle začít hned od první minuty. V defenzivě výborný, směrem dopředu mi chybí větší snaha se dostat do zakončení střelou z dálky, nebo jít do hlavičky při našem rohu.

Matěj Janák – první poločas hodně špatný. Tvoje strana doslova hořela. Byl tam malý důraz v osobních soubojích, kdy s  tvojí postavou by se téměř nemělo stát, že by tě někdo přetlačil s balonem a druhá věc je špatné obranné postavení, kdy stojíš u hráče z úplně druhé strany než by jsi měl. V druhé půli to bylo podstatně lepší.

Jarda Bláha – směrem dozadu dobrý, dopředu nic moc. Těch balonů, které můžeš rozehrát daleko líp je strašně moc. Chybí mi u tebe větší  zapojení do zakládání útočných akcí, kdy můžeš balon klidně vyvézt 20m, ale ty si to ulehčíš jenom nákopem dopředu nebo alibistickou přihrávkou.

Honza Valenta – pozičně velmi dobře, někdy mám ale pocit, že zbytečně moc přemýšlíš jestli jít do toho souboje, nebo to raději vycouvat, místo toho abys do toho vletěl. Tentokrát tam u tebe byla i snaha o střelbu což je dobře. Chce to ještě o něco rychlejší rozehrávku a bude to OK. Co mi ale utkvělo v paměti je pátý gól v naší síti. Ten je napůl tvůj a napůl Jardovo. Když už dojde k tomu, že soupeř vystřelí a brankář to tak tak jenom vyrazí, tak u odražených balonů musí být jeden z vás  vždycky  dřív než soupeř.

Milan Krůta – jeden z mála, který snese přísnější měřítko, co se týká nasazení a bojovnosti, i v prvním poločase. Jako správný kapitán jsi makal od začátku a je jenom velká škoda, že ty dva samostatné nájezdy neskončily gólem, protože pak by se ten zápas možná odvíjel jinak. Nakonec jsi ale dokázal tu střeleckou smůlu protrhnout a vyrovnávací gól už jsi vstřelil s přehledem.

Adam Ott – pro mě velké zklamání po tom co si se mi v zimní přípravě ukazoval v úplně jiném světle. Sice spousta naběhaných kilometrů, ale víceméně bezúčelně. Ty dokážeš balon 100x vybojovat, ale vzápětí jej 100x odevzdáš soupeři, buď špatnou nahrávkou, nebo tím že ho zbytečně dlouho držíš a zase o něj přijdeš. Tohle jsem zaregistroval už i v předminulém zápase s Touškovem. Chce to prostě zjednodušit a nic složitého nevymýšlet. Ale co mě úplně dostalo je to, že ve druhé půli jako levý záložník si běžíš naběhnout pro aut na dva metry k pravé lajně.

Matyáš Myslík –  další zklamání, fotbalově to není  úplně špatné, protože máš zajímavé momenty v utkání, kdy mě překvapíš krásnou kličkou, ale chce to trochu přepnout v hlavě, protože na hřišti mi přijdeš v některých momentech jako duchem nepřítomný. A druhá věc co mi vadí je tvoje nasazení. Jedna rychlost, kterou tam zařadíš na začátku a odehraješ s ní celý zápas prostě nestačí.

David Lukáš – téměř neviditelný, nijak výrazněji jsi nechyboval, ale ani jsi nic výrazného nepředvedl. Tobě by možná prospělo, kdyby jsi se měřil s ročníkově stejnými kluky. Je to jedna z možností jak by jsi se mohl posunout dál.

Filip Lacyk – od tebe toho očekávám daleko víc, v první půli jsi tam několikrát za sebou chyboval v bránění hráče, kterého necháváš za sebou, nebo vedle sebe. Postupně šel tvůj výkon nahoru, ale pořad máš do toho Filipa, kterého znám z podzimu daleko. Skoro vůbec jsi se nedostal do zakončení, nebo k průniku a centru a to je u záložníka špatně. Víc se tlač do přečíslení a do koncovky.

Robert Blahník – pro mě příjemné překvapení, ale po tom jak se mi jevíš v trénincích né zase až tak velké, protože na tobě je vidět velké zlepšení zejména co se týká pohybu a nasazení, ještě to chce o něco málo větší důraz v osobních soubojích kdy se takzvaně obětuješ pro tým a odmakáš to a bude to ještě lepší.

Dan Preisler – naprostá spokojenost, v každém poločase gól a navíc asistence je prostě výborné. V podstatě nemám žádné připomínky k tvému výkonu. Snad jen vylepšení finální přihrávky. Těch pár momentů, které šly vyřešit líp si možná vybavíš, ale to jsou zkušenosti, které určitě zúročíš v dalších zápasech.

Marek Jandoš – v první půli to bylo takové jalové, ale v té druhé jsi byl doslova k nezastavení. Dva góly a dvě asistence jsou skvělou vizitkou, od toho tam útočník je, aby šance buď připravil, nebo zakončoval, takže z tohohle pohledu jsem naprosto spokojený. Ještě to chce zlepšit zpracování a udržení  vysokých balonů když jsi zády k bráně, protože tam to nebylo úplně ono.  Tím, že ten balon pokryješ, udržíš a rozehraješ týmu strašně prospěješ.

Honza Kunesch – náš žolík, ačkoliv „povoláním“ brankář, tak jsi se v poli vůbec neztratil a navíc jsi byl ve správný čas na správném místě, takže vítězný gól je tou pověstnou třešinkou na dortu. Měl jsi několik výborných přečíslení po levé straně, ale co si cením nejvíc je tvůj přístup, kdy nevypustíš žádný souboj.