U 12 - FK PŘÍBRAM - SK ZČE 5:3 (2:0)

Porážka po vyrovnaném průběhu

Málokdy se stává, aby po porážce mohl být člověk spokojený, ale tohle je zrovna ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. Sehráli jsme naprosto vyrovnaný zápas a v některých pasážích jsme domácí svírali ve kleštích před jejich pokutovým územím, ale fotbal se hraje na góly a těch jsme dali o dva méně. Nechali jsme si v první půli dát dva laciné góly z brejků a sami jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. A to ještě chytil Honza Kunesch penaltu. Jinak by ten poločasový výsledek byl ještě krutější. Jenže ve druhé půli jsme dostali další dva naprosto laciné góly a už to s námi vypadalo zle. Teprve za stavu 0:4 jsme začali dávat góly i my a dotáhli to až na 3:4. V téhle části jsme několikrát zahrávali sérii rohových kopů za sebou a třikrát jsme se z nich dokázali prosadit. Jednou vlastním gólem domácích, jednou se trefil Maty Urbánek a nejhezčí trefu zaznamenal Honza Valenta na zadní tyči volejem pod víko. Už už to vypadalo, že dokonce vyrovnáme, ale po našem dalším zaváhání v obraně nám Příbram odskočila o dvě branky a tak taky utkání skončilo. Celkově se ale nemáme vůbec za co stydět. Předvedli jsme velmi dobrý výkon a to že jsme nakonec prohráli není až tak důležité, jako zjištění, že dokážeme hrát vyrovnanou partii s pátým týmem tabulky, který má fotbalovou akademii. A zkušenosti z takovýhle utkáních se nám do budoucna určitě vrátí. A třeba možná hned v příštím zápase kdy doma přivítáme Tempo Praha.Takže přestože jsme prohráli, tak to bylo se vztyčenou hlavou a za to musím kluky pochválit!

Sestava: Kunesch - Valenta, Cvach, Krůta, Preisler, Stránský, Lacyk, Urbánek, Lukáš, Jandoš

Branky: Urbánek, Valenta, vlastní