U 12 - Bohemians Praha - SK ZČE 1:3 (1:2)

Přivézt výhru z Bohemky a k tomu zaslouženou, to jsem opravdu nečekal a to nakonec mohla být výhra ještě o pár gólů výraznější! Kluci  zápas poctivě odmakali a odměnou jsou jim pomyslné tři body! (Rokycanští bohužel prohráli 14:2)  K celému zápasu jsme přistoupili zodpovědně, koncentrovaně a s maximální snahou a nasazením. V první půli nás domácí od začátku přehrávali, vytvořili si tlak, ale do vyloženější šance jsme je nepouštěli. Obětavě jsme bránili a vyráželi jsme do rychlých brejků. Jeden z nich dokázal proměnit Marek Jandoš, který propálil domácího gólmana a otevřel skóre utkání, 0:1 . Soupeř nás nadále tlačil, ale naší branku ohrožoval jenom střelami z dálky. Do bezprostřední blízkosti ho naše dobře zorganizovaná obrana nepouštěla. Výjimkou byla jedna povedená individuální akce, ze které domácí srovnali na 1:1. Obraz hry byl celý poločas podobný. Domácí sice lépe kombinovali, ale vyloženou šanci už neměli žádnou. Naopak po jednom našem brejku rozhodčí domácím odpustil pokutový kop, který se rozhodně dal pískat. A tak si těsně před poločasovou přestávkou vzal slovo Honza Valenta a z trestného kopu napálil balon pod břevno a mohl slavit svoji první ligovou trefu,1:2 ! Tenhle gól se nakonec ukázal jako vítězný. Sice tak trochu šťastný, protože vzdálenost to byla obrovská, ale kdo netrefí branku, gól dát nemůže a v tohle případě se to potvrdilo dvojnásob! Do druhé půle jsme šli teda s jednogólovým náskokem. V druhém dějství se poměr sil na hřišti vyrovnal a my se dostávali častěji do zakončení. Bohužel pro nás jsme z toho dokázali vytěžit jenom jeden gól a tak byl zápas napínavý až do poslední chvíle. Opět jsme výborně bránili a navíc jsme si připravili několik šancí, které volali po gólu. Zejména dva samostatné nájezdy Jandoše, které zlikvidoval domácí brankář a potom střela stejného hráče, která orazítkovala břevno po krásném centru od Milana Krůty. A tak gólovou pojistku přidal až pár minut před koncem Dan Preisler, který bezchybně zakončil další brejkovou situaci a svůj samostatný nájezd proměnil, 1:3. Všichni kluci podali opět výborný výkon a zaslouží velkou pochvalu!! Jen tak dál!!

Sestava: Kunesch - Cvach, Valenta, Tříska, Krůta, Urbánek, Lacyk, Jandoš, Preisler, Bláha, Kalina

Branky: Jandoš, Valenta, Preisler