U15 - TÁBORSKO - SK PETŘÍN 0:3 (0:3)

25. 3. 2018

První jarní zápas nás zavedl do dalekého Sezimova Ústí, kde hrají domácí zápasy hráči Táborska a jelikož jsme si odváželi tři body, tak dlouhá zpáteční cesta utekla v pohodové náladě :-). Kluci předvedli velmi dobrý výkon a potvrdili roli papírového favorita zápasu i když malé obavy tam byly. Poslední dva zápasy s tímto soupeřem jsme vedli v poločase vždy 3:0, ale pokaždé jsme se až do konce strachovali o výsledek. Oproti minulým duelům, kdy jsme druhé poločasy nezvládli,  jsme však tentokrát soupeře nepustili téměř k ničemu a suverénně kontrolovali vývoj utkání až do konce. Škoda jen, že jsme i přes výraznou převahu nepřidali další branky. Podstatnější ale pro mě byl herní projev, který měl takříkajíc koule , a na fotbal v našem podání se dalo fakt koukat! Takže klukům gratuluji a doufám,že stejné výkony budeme opakovat i v dalších zápasech!

A teď k samotnému zápasu. Od první minuty jsme domácí tým kombinačně přehrávali, byli jsme aktivní a presinkem jsme nutili domácí borce ke ztrátám míčů. Postupně jsme si vytvářeli územní převahu, střelecké příležitosti i gólové šance, ale dlouho se nám nedařilo něco z toho proměnit. Až osm minut před pauzou jsme gólová stavidla otevřeli a výsledkem bylo třígólové poločasové vedení. Nejprve zahrával Dominik Hendrych z pravé strany rohový kop,který na zadní tyči vracel hlavou Marek Jandoš před bránu a tam už jej, taktéž hlavou, dostal do sítě Adam Majer, 0:1. Chvíli na to jsme z levé strany pokutového území měli výhodu trestného kopu. Marek Jandoš zakroutil centr na zadní tyč a tam nikým neatakován se hlavou prosadil Dominik Hendrych 0:2. Stejní hráči si podobnou situaci ještě zopakovali i ve druhé půli, pro změnu z rohového kopu, ale v tomto případě hlavička Dominika Hendrycha pouze olízla tyč. Skvostnou osmiminutovku pak zakončil Matěj Janák. Z levé strany odcentroval přes bránícího hráče Matyáš Urbánek a k zakončení se dostal Adam Majer. Jeho střelu  ještě dokázal gólman vyrazit, avšak k míči se následně stačil protlačit Matěj Janák a na toho už byl domácí gólman krátký, 0:3. Do druhé půle jsme pak šli s cílem pokračovat v podobném výkonu a nepustit soupeře zpátky do hry, jako v minulých zápasech, jak o tom píši v úvodu. To se nám víceméně povedlo, i když i tentokrát jsme trošku ubrali plyn. Přesto jsme však i nadále měli územní převahu a víc ze hry, ale bohužel už jsme nebyli tak produktivní jako v první půli. Celkově to byl z naší strany povedený zápas a všichni hráči zaslouží palec nahoru! Na druhou stranu je nutné připomenout, že těžší soupeři nás teprve čekají.

Sestava: Pejřimovský - Havelka (36' Řeřicha), Maxa, Preisler, Hendrych - Urbánek, Jandík, Hochman, Janák (36' Cvach) - Jandoš, Majer (50' Tříska)

Branky ( asistence): Majer (Jandoš), Hendrych (Jandoš), Janák