U 16 - SPARTAK PŘÍBRAM - SK PETŘÍN 2:2 (2:1) pen.5:4

7. 11. 2018

Další venkovní zápas jsme nezvládli podle představ a jelikož domácí bojovali i v deseti lidech víc než my, brali zaslouženě i druhý bod.  My jsme sice po sedmé v řadě neprohráli v normální hrací době, ale vzhledem k vývoji zápasu je pro nás jeden bod málo! Už v první minutě jsme se ujali vedení. Rohový kop Lukáše Maxi propadl až na malé vápno na nohu Dominika Tříska a my tak vstřelili náš nejrychlejší gól v sezóně. Jenže místo toho, abychom přidali další branky, tak domácí záhy vyrovnali. A rovněž po rohovém kopu, kdy si nikým neatakován naskočil na hlavičku domácí hráč a srovnal skóre. Zde se naplnilo otřepané nedáš-dostaneš, protože chvíli předtím orazítkoval tyč z trestného kopu Lukáš Maxa . A aby toho nebylo málo, tyč domácí branky rozezvučel hned dvakrát ještě v první půli Filip Velfl. Když pak pár minut před poločasovou přestávkou vyloučil rozhodčí domácího hráče, vypadalo to, že si vedení musíme vzít brzy zpět. Jenže v poslední minutě jsme sérií nedůrazů dali prostor domácímu týmu a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Spartak. Do druhé půle jsme přešli na rozestavení 3-4-3 s cílem vrhnout vše do útoku a oslabeného soupeře přehrát, ale dlouho se nám to nedařilo. Tlačili jsme se do koncovky, měli územní převahu, ale domácí obětavě bránili a navíc hrozili nebezpečnými brejky. Vyrovnání jsme se tak dočkali až čtvrt hodiny před koncem. Přízemní centr Adama Majera si na velkém vápně zpracoval Dominik Tříska a umístěnou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci, 2:2. Osm minut před koncem jsme pak mohli skóre otočit úplně. Filip Velfl byl faulován ve vápně, jenže Lukáš Maxa výhodu pokutového kopu nezužitkoval. A nakonec jsme mohli odjíždět s prázdnou, protože chvíli nato domácí po rychlém brejku trefili tyč. Devadesát minut vítěze neurčilo a tak jsme šli podruhé za sebou ve venkovním zápase do penalt. Ty postupně proměnili Velfl, Majer, Preisler a Rada a až Žemlička ztroskotal na domácím gólmanovi. A jelikož Spartak proměnil všech pět pokutových kopů, připsal si ten bonusový bod on. A já jim k tomu můžu jen pogratulovat, protože o body se na hřišti rvali o dost víc než my.

Sestava: Vacek - Urbánek ( 77' Hochman), Preisler, Rada, Benedikt (46' Majer) - Jandoš, Maxa, Kovář, Žemlička - Tříska, Velfl

Branky ( asistence): Tříska ( Maxa), Tříska ( Majer)