U 16 - SK PETŘÍN - TJ PŘEŠTICE 5:0 (4:0)

15. 10. 2018

V regionálním derby s Přešticemi jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě jsme získali tři body, které nás posunuly až na druhé místo divizní tabulky. A to je víc než příjemný pocit! Od první minuty jsme se do hostujícího týmu zakousli, ale přes množství šancí jsme se nedokázali 25minut prosadit. Až teprve svou třetí velkou příležitost dokázal Dominik Tříska dostat do brány. Parádním centrem z levé strany ho k tomu vybídl Venca Kovář a náš snajpr se hlavou nemýlil, 1:0. A o minutu později už to bylo 2:0. Filip Velfl vyslal kolmicí na zteč Václava Kováře a ten z hranice velkého vápna mířil přesně k levé tyči. Chvíli na to Marek Jandoš trefil tyč a skvělou desetiminutovku pak vyšperkoval třetím gólem opět Dominik Tříska, kterého našel přesným pasem Honza Valenta. A když pak pár minut před koncem zahrával Marek Jandoš rohový kop, dokonal svůj hattrick Dominik Tříska a bylo v podstatě rozhodnuto. Tenhle gól si hostují gólman bude jistě dlouho pamatovat, protože "pumelice" z vápna mu nejspíš propálila rukavice i brankářské kalhoty :-). Po změně stran jsme pokračovali v naší hře, ale gólově už to taková sláva nebyla, byť i v této části jsme měli spoustu 100% šancí. V těch největších se objevil dvakrát Pavel Hochman, Honza Valenta i Daniel Preisler, který se do zakončení dostal sólem přes půlku hřiště. Kluci se však přeháněli v tom, kdo toho spálí víc a tak poslední branku vstřelil až v poslední minutě Lukáš Maxa, který z trestného kopu nedal gólmanovi žádnou šanci a uzavřel skóre zápasu na 5:0. V obou poločasech vytáhl i jeden klíčový zásah gólman Matěj Vacek, a velkým dílem se přičinil o to, že náš tým už tři zápasy v řadě neinkasoval. Což je skvělá vizitka celého týmu, který i tentokrát odvedl poctivou práci a odměnou nám může být pohled na tabulku!

Sestava: Vacek - Urbánek, Rada, Preisler, Havelka ( 46' Kostifar) - Valenta, Hochman, Kovář, Velfl (46' Maxa) - Jandoš, Tříska

Branky ( asistence): Tříska ( Kovář), Kovář (Velfl), Tříska (Valenta), Tříska (Jandoš), Maxa