U 16 - SK PETŘÍN - KLATOVY 2:1 (0:1)

13. 11. 2018

I přes absenci několika opor jsme se v posledním domácím zápase rozloučili s našimi příznivci vydřenou výhrou a otočením nepříznivého stavu 0:1. A byť jsme v závěru zápasu přestáli i velkou šanci hostujícího týmu, tak celkově to vítězství bylo zasloužené, protože ve druhé půli jsme si těch šancí vypracovali opravdu hodně a zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Na druhou stranu to v první půli byla z naší strany celkem bída. Sice jsme mohli jít do vedení, to když Venca Kovář trefil hlavou tyč, ale jinak byli Klatovy po celý první poločas lepší. Přehrávali nás svým důrazem a rychlostí a nakonec se po akci středem hřiště dostali do vedení 0:1. Nám se nedařilo podržet míč a většinu osobních soubojů jsme prohrávali. Po poločasové pauze jsme se však zvedli. Zakousli jsme se do soupeře a po deseti minutách bylo srovnáno. Na přihrávku Vency Kováře si naběhl Filip Velfl a z hranice velkého vápna překonal gólmana, 1:1. A za dalších deset minut už jsme vedli. Po rohovém kopu vracel míč do ohně Filip Velfl jehož pokus hostující gólman pouze vyrazil před sebe a Václav Kovář jej uklidil do sítě, 2:1. V téhle fázi jsme hosty jednoznačně přehrávali a další gól visel ve vzduchu, jenže z mnoha šancí jsme už nic neproměnili a až do konce zápasu jsme se o výsledek tak trochu strachovali. V závěru nás však podržel Matěj Vacek, který nadvakrát zlikvidoval  velkou šanci hostujícího útočníka a po závěrečném hvizdu jsme mohli jít slavit! A teď už hurá na Rokycany :-)

Sestava: Vacek - Urbánek, Maxa, Vodrážka, Preisler - Valenta ( 63' Blahník ), Kovář, Hochman, Velfl - Jandoš ( 85' Cvach), Majer (88' Pejřimovský)

Branky ( asistence ): Velfl ( Kovář ), Kovář ( Velfl )