U 16 - RAKOVNÍK - SK PETŘÍN 3:3 (2:0) pen. 1:3

25. 10. 2018

S odstupem několika dnů ta jednobodová ztráta trochu mrzí, ale víceméně spíš převažuje spokojenost, protože jsme taky nemuseli mít třeba nic. Byť by to za předvedený výkon, zejména v druhé půli, bylo nespravedlivé. První poločas byl z naší strany laxní, bez větší bojovnosti a hlavně strašně pomalý ve všech činnostech. Domácí měli dvě příležitosti a jelikož obě proměnili prohrávali jsme o půli o dvě branky. U nás stála za zmínku snad jen hlavička Marka Jandoše, která však mířila doprostřed branky a domácí gólman s ní neměl žádné problémy. Jinak jsme se k vážnějšímu zakončení ani nedostali. Do druhé půle jsme však vlítli jako uragán. Nejprve snížil Filip Velf, když dorazil do brány střelu Marka Jandoše, kterou gólman jen vyrazil před sebe. A vzápětí vyrovnal Dominik Tříska, který skóroval hlavou po ideální standartce od Honzy Vrby. V ten moment to vypadalo, že rozhodující gól je jen otázkou času, protože náš tlak byl obrovský. Jenže další gól ne a ne padnout i když šancí jsme měli mraky. Ty největší měli dvakrát Jandoš, který zakončoval z vápna a Tříska, který střílel už uvnitř pokutového území, ale buď to pochytal gólman, nebo to skončilo vedle. A když pak magatutovkou pohrdl Jandoš, kterému výborně nabil Tříska na malé vápno, přišel trest. Dva brejky po sobě ještě domácí neproměnili, ale ten třetí, po nedorozumění gólmana s obranou, už ano a bylo to 3:2. Naštěstí to kluky nesemlelo a za svojí enormní snahu byli v závěru odměněni. Hlavička Adama Rady ještě skončila na tyči, ale když tentýž hráč ideálně uvolnil Dominika Třísku, který si poradil s obráncem a naservíroval míč pro Marka Jandoše, bylo srovnáno, 3:3. V pokutových kopech si pak vzal hlavní slovo "čaroděj" Martin Pejřimovský a napravil tak svoje zaváhaní před třetím gólem. V penaltách totiž zlikvidoval první tři pokusy domácích a i když i my jsme dvakrát zaváhali, tak v páté sérii rozhodl Lukáš Maxa o tom, že Rakovník už pátou penaltu kopat ani nemusel. Tenhle bonusový druhý bod byl pro všechny na hřišti velkou odměnou za ten přístup, chuť a bojovnost ve druhé půli, protože v té jsme byli jednoznačně lepší než domácí. A za tenhle výkon si zaslouží všichni bez výjimky pochvalu!!! Teď je na nás, abychom tenhle výkon a přístup dokázali opakovat zápas co zápas i poločas co poločas.

Sestava: Pejřimovský - Maxa, Rada, Preisler, Benedikt ( 46' Vrba) - Žemlička ( 65' Majer ), Kovář, Hochman, Velfl - Jandoš, Tříska

Branky ( asistence ): Velfl ( Jandoš ), Tříska ( Vrba ), Jandoš ( Tříska)

penalty proměnili:  Velfl, Rada, Maxa    neproměnili: Vrba, Majer