U 15 - SKP ČESKÉ BUDĚJOVICE - SK PETŘÍN 3:2 (2:0)

4. 9. 2017

Do Českých Budějovic jsme odjížděli v roli papírového favorita (alespoň co se předchozích výsledků týče) , ale zápas jsme naprosto nezvládli a výsledkem je naše první porážka v soutěži. Do zápasu jsme totiž vstoupili jako mistři světa, kterým se nemůže nic stát a kluci si asi mysleli, že soupeř se před námi posadí na zadek a porazí se sám!! Jenže domácí byli od začátku pohyblivější, důraznější a hlavně produktivnější. My jsme hráli nesoustředěně, kazili jsme jednoduché přihrávky i zpracování míče a vytvářeli jsme doslova školácké chyby, které v první čtvrthodině dokázali domácí dvakrát potrestat! Na nás lehla deka a nervozita a i když jsme si pak v dalším průběhu první půle dokázali připravit několik šancí a dobrých příležitostí, tak gól jsme nedali. Po důrazném pohovoru v šatně o přestávce a provedením dvou změn v sestavě se naše hra trochu zlepšila a hned na začátku druhé půle jsme vstřelili kontaktní gól. Po ose Hendrych - Jandoš - Valenta se posledně jmenovaný opřel v šestnáctce do míče a trefil se přesně k tyči. Hnali jsme se za vyrovnáním, ale domácím stačilo důsledně bránit a bojovat o každý míč a my s tím měli velké problémy. Sice jsme měli míč častěji na kopačkách, byli jsme aktivnější a měli i pár šancí na gól, ale jinak naše hra neodpovídala tomu co by jsme chtěli hrát a co umíme. Navíc žlutou kartu obdržel za oplácení Pepík Cvach a oslabil tak náš tým na 7minut. Nicméně po jeho návratu zpět na hřiště jsme se dočkali vyrovnání a vzhledem k průběhu druhé půle i zaslouženého. Sedm minut před koncem rozehrál Adam Rada rychle standartní situaci a Lukáš Maxa se parádně trefil z dálky pod víko na 2:2. V ten okamžik to vypadalo, že zápas můžeme ještě zlomit v náš prospěch, ale přísně nařízená penalta, tři minuty před koncem, nás o naději a případně i penaltový rozstřel připravila. Zápas jsme si v podstatě prohráli už v první půli naším slaboučkým výkonem a přístupem k zápasu. Druhá půle už byla o něco lepší, ale zápas má poločasy dva a v součtu byli nakonec Budějky lepší. Velká zkušenost pro všechny hráče a je jen na nás, jestli se z toho dokážeme oklepat, poučit se a v dalších zápasech to zúročit.

Sestava: Pejřimovský - Urbánek, Maxa, Cvach, Havelka - Janák ( 36' Majer), Rada, Hendrych, Jandík (36' Valenta) - Jandoš, Tříska   Vaněk a Lacyk do hry nezasáhli

Branky (asistence): Valenta ( Jandoš ), Maxa ( Rada )