U 15 - SK PETŘÍN - TEMPO PRAHA 2:1 (1:1)

11. 9. 2017

Po nemastném neslaném výkonu v Českých Budějovicích kluci ukázali, že fotbal hrát umí a zlepšeným výkonem si připsali další tři důležité body do tabulky. Celý zápas se odvíjel za naší mírné herní i územní převahy a hosté hrozili zejména rychlými brejky. Dařila se nám hra po stranách hřiště a jak Adam Majer na pravé straně, tak Matyáš Urbánek na straně levé, zaměstnávali hostující obranu kvalitními centry do šestnáctky a připravovali šance svým spoluhráčům. Jednu takovou dotáhl do brankového zakončení Marek Jandoš. Matyáš Urbánek se na levé straně prosmýkl kolem obránce a na jeho přízemní přihrávku na přední tyč se skluzem natlačil Marek Jandoš a protlačil míč do sítě 1:0. I nadále jsme byli aktivnější, ale stačila nedůslednost před pokutovým územím a dalekonosná rána hostujícího záložníka skončila pod břevnem 1:1. I ve druhé půli jsme měli víc ze hry a hned na jejím začátku se do vyložené šance dostal Dominik Tříska, ale pouze vyprášil hostujícímu gólmanovi rukavice. Mrzet nás to nemuselo, protože o pár minut později si na roh, zahrávaný Lukášem Maxou, naskočil Pepíno Cvach a hlavou nás poslal do vedení 2:1. V téhle fázi zápasu jsme měli přidat ještě třetí branku, kterou by jsme hostům definitivně odskočili, ale přes několik příležitostí se nám to nepovedlo. Zejména sólový unik Martina Jandíka z půlky hřiště si o gólovou pojistku přímo říkal, ale bohužel jsme jej nedotáhli do gólového zakončení a tak jsme se až do konce zápasu museli obávat o výsledek. V bráně nás podržel svými jistými zákroky Matyáš Vaněk a výhru už jsme si nenechali vzít. Tentokrát kluci odvedli velmi dobrý výkon na všech postech a ukázali, že umí táhnout za jeden provaz, takže věřím, že v příštím zápase na tenhle výkon navážeme a do Prahy nepojedeme jenom na výlet.

Sestava:  Vaněk - Valenta, Preisler, Cvach, Hendrych - Urbánek ( 47' Lacyk ), Rada ( 67' Havelka), Maxa, Majer ( 57' Janák ) - Jandoš ( 36' Jandík ), Tříska

Branky ( asistence ):  Jandoš ( Urbánek ), Cvach ( Maxa )