U 15 - SK PETŘÍN - SKP Č.BUDĚJOVICE 2:1 (1:1)

16. 4. 2018

Dnešní report začnu trochu nezvykle tím, že se vrátím k minulému zápasu. Úplně jsem totiž zapomněl zmínit, že v zápase došlo v první půli ke zranění Pavla Hochmana, který po srážce s protihráčem nešťastně dopadl na vlastní ruku a výsledkem jsou dvě zlomeniny v zápěstí pravé ruky. Chtěl bych mu to cestou popřát brzké uzdravení a rychlý návrat na trávníky!!

A teď k zápasu. Čekal nás nepříjemný soupeř a při vzpomínce na podzimní duel, na jejich hřišti, nás nezajímalo nic jiného, než vrátit soupeři porážku a pokud možno i s úroky. To se sice úplně nepovedlo, ale kluci zápas odmakali a nakonec jej i výsledkově zvládli. I když i hosté měli svoje příležitosti. Začátek jsme měli vynikající. Již  ve třetí minutě Lukáš Maxa vyslal kolmicí do samostatného úniku Roberta Blahníka a ten zkušeně zavěsil, 1:0. Chvíli na to se do jasné příležitosti řítil Kuba Papež, kterého hostující obránce zastavil jen za cenu faulu a jelikož to bylo stržení rukama zezadu, následovala červená karta! V ten moment to vypadalo, že oslabený soupeř nebude schopen vzdorovat, ale opak byl pravdou. Soupeř se v deseti semkl ještě víc a nám to asi paradoxně ublížilo. Měli jsme sice herně navrch, ale navýšit skóre se nám nedařilo a tak i hosté se dostali do nebezpečných brejků. Jejich hra založená pouze na dlouhých nákopech na útočící hráče nám dělala problémy, jelikož jsme nebyli dostatečně důrazní v osobních soubojích. Silově a rychlostně nás dokázali přetlačit a z toho pramenili jejich šance. Při první z nich nás ještě zachránila tyč. Při druhé už bylo vyrovnáno, 1:1. Do druhé půle jsme šli s cílem překlopit nerozhodný stav opět na naši stranu a po pár minutách se nám to povedlo. Jakub Papež si ve vápně obhodil hostujícího obránce a naservíroval míč pro Dominika Třísku, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil, 2:1. Bohužel třetí trefu, která by zápas definitivně zlomila, jsme nepřidali a až do konce to bylo otevřené. V závěru dokonce hlavička hostujícího hráče olízla břevno, ale vzhledem k průběhu, by to asi nebylo spravedlivé. My těch šancí, které mohli skončit gólem, měli daleko víc a jenom náš nedůraz v zakončení nás připravil o přesvědčivější výhru. Tři body však nakonec zůstali doma a jelikož nás udrželi na druhém místě,  tak pohled na tabulku je víc než příjemný!

Sestava: Pejřimovský - Valenta ( 36' Cvach) Preisler, Rada, Havelka - Urbánek, Jandík, Maxa, Janák (36' Jandoš) - Papež (65' Lacyk) , Blahník ( 36' Tříska)

Branky ( asistence ) : Blahník ( Maxa), Tříska ( Papež)