U 15 - SK PETŘÍN - PRACHATICE 3:1 (0:1)

6. 6. 2018

Poslední zápas v žákovské kategorii nás čekal den po parádním představení s Klatovama a jak to tak mnohdy bývá, po posvícení přichází půst. Sice role favorita byla jasná, ale na hřišti to v první půli vůbec neplatilo! Zápas jsme začali hodně vlažně a vůbec jsme se nedokázali dostat do tempa. Hosté bojovali, podnikali rychlé brejky a to jim bohatě stačilo. Jeden takový dokázali proměnit po chybě naší obrany a rázem se rodilo překvapení.  Druhou půli jsme však začali úplně jinak. Byly jsme aktivní, vytvářeli jsme si šance a bylo jen otázkou času, kdy se konečně skóre pohne i na naší straně. Sice jsme nejdřív několik příležitostí zahodili, ale potom vysunul Lukáš Maxa Dominika Třísku a ten svůj sólový nájezd proměnil. Od té chvíle už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, ale stav 1:1 trval až do 67 minuty. Do té doby to totiž z naší strany byla jen plejáda zahozených šancí, ve kterých se "předháněla" hlavně dvojice Tříska, Papež, která toho spálila opravdu požehnaně. Kdyby na konci utkání v naší kolonce gólů svítila desítka, tak by se asi nikdo moc nedivil. :-) Takhle to byly nervy až do úplného konce. V něm nakonec rozuzlení přinesla ta nejmíň nápadná akce. Z levé strany zahraný roh si na zadní tyči našel Dominik Tříska a jeho hlavička z úhlu nakonec proklouzla do brány. Pojistku pak v samém závěru přidal Kuba Papež, který svůj asi pátý nájezd proměnil, jak jinak než nadvakrát :-) Blamáž tím byla odvrácená a kluci si mohli na závěr žákovské kariéry zakřičet: TAK JSME TŘETÍ NO A CÓÓÓÓ!!

A dvě statistiky na závěr Na podzim jsme získali 24 bodů při skóre 23:16 a na jaře to bylo o fous lepší - 25 bodů při skóre 29:21. Takže suma sumárum. Bod navíc a o gól plusovější skóre svědčí o stoupající formě a výkonnosti :-)

Klukům patří velké poděkování za celou sezónu, protože svými výkony se dostali na třetí flek zcela po právu a nastavili svým následovníkům laťku pořádně vysoko.

Branky ( asistence): Tříska ( Maxa) Tříska (Maxa), Papež ( Tříska )

Sestava: Pejřimovský - Valenta (20' Hendrych),  Cvach (60' Řeřicha), Preisler, Janák (36'Maxa) - Lacyk ( 36' Papež), Rada, Hochman, Majer - Tříska, Jandoš