U 15 - SK PETŘÍN - FC PÍSEK 2:1 (1:0)

25. 9. 2017

V dalším zápase nás čekal nepříjemný soupeř z Písku a byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli aktivnějším a lepším týmem my, zatímco v druhé půli nás hosté přehrávali a i díky výbornému výkonu brankáře Pejřimovského jsme zápas dotáhli do vítězného konce! Ale postupně. Začali jsme opravdu dobře, dařila se nám kombinace a dostávali jsme se do zakončení, v kterém jsme ale byli nepřesní, takže první gól přišel až ve dvacáté minutě. Adam Rada dlouhým míčem vysunul rozběhnutého Dominika Třísku a ten svůj sólový únik z půlky hřiště s přehledem zakončil, 1:0. Bohužel druhý gól jsme nepřidali ačkoliv velké příležitosti měl znovu Dominik Tříska a v závěru Adam Majer, který těsně před přestávkou trefil levou tyč hostující branky. Kdyby se šlo do kabin za našeho třígólového vedení, tak by se nikdo nedivil, ale takhle jsme šli do druhé půle jen s těsným náskokem. Když si pak  na začátku druhé půle dali hosté ukázkový vlastní gól, vypadalo to, že utkání budeme v klidu kontrolovat, ale místo toho jsme přepustili aktivitu Písku a závěrečných 10 minut jsme odehráli pod velkým tlakem. Několikrát nás v bráně musel podržet Martin Pejřimovský, který vytáhl dva exkluzivní zákroky. V prvním z nich vychytal hostujícího útočníka v nájezdu jeden na jednoho a poté nadvakrát zlikvidoval trestný kop z hranice velkého vápna, kdy zejména dorážka z bezprostřední blízkosti byla tisíciprocentní. Tam se lámal chleba, protože kontaktní gól by Písek jistě vyburcoval ještě víc. Čisté konto jsme ale nakonec neudrželi, protože v poslední minutě se hosté trefili přesně k pravé tyči. Na tuhle umístěnou ránu z hranice velkého vápna byl i Pérák krátký. K ničemu dalšímu už se však hosté nedostali a tak tři body zůstali na Petříně! A pohled na tabulku je víc než příjemný! :-) Nicméně byl to hodně těžký zápas a mě těší, že jsme jej výsledkově zvládli, i když herně to mělo k ideálu ještě daleko. Na druhou stranu vyhrávat, když jde všechno jako po másle umí každý, takže tohle vítězství má rozhodně velkou váhu. No a ve čtvrtek si to můžeme jet rozdat na Duklu o první flek :-)

Sestava: Pejřimovský - Urbánek, Rada, Cvach, Havelka - Majer (63 ' Blahník), Maxa, Hendrych, Jandoš - Jandík, Tříska ( 48' Janák)

Branky ( asistence): Tříska (Rada), vlastní (Maxa)