U 15 - MOTORLET - SK PETŘÍN 2:3 (1:0)

2. 5. 2018

Na tohle utkání se bude ještě dlouho vzpomínat, protože otočit výsledek z 0:2 na 3:2 za posledních deset minut utkání se nevidí každý den ba dokonce ani každý rok. A byť ta výhra byla hodně šťastná, tak historie se na průběh zápasu neptá a eviduje jenom konečný výsledek. A tomu šli v závěru naši kluci naproti víc než domácí, takže ty tři body jsou jim sladkou odměnou. Ale popravdě, po deseti minutách hry jsme byli zralí na ručník. Nevyhráli jsme snad jediný souboj, všude jsme byli pozdě, nasazení nula a rozehrávka žalostná. Spousta míčů nám odskakovala, strašně dlouho nám trvalo si balon zpracovat a z toho pramenila i nepřesná kombinace, protože domácí tým na nás vlétl a nedal nám na nic ani vteřinu čas. Výsledkem byla inkasovaná branka v desáté minutě a další šance, které ale Motorlet naštěstí nezužitkoval a do kabin se šlo za pro nás lichotivého stavu 1:0. U nás stál za zmínku jen přímý kop v podání Jakuba Papeže, ale s jeho střelou přes zeď si brankář bez větších problémů poradil. Do druhé půle jsme šli s cílem začít poctivě makat nadoraz a hra se trochu vyrovnala. Přišla však tečovaná střela z vápna, do protipohybu brankáře, a bylo to 2:0 pro domácí. Kluci však nesložili zbraně a postupně jsme byli čím dál tím nebezpečnější až se začali dít velké věci. 10 minut před koncem k obratu zavelel Lukáš Maxa, jehož dělovka halfvolejem ze 20metrů skoro protrhla i síť a mít to natočené, tak se to určitě objeví na Nově v sekci " Borec nakonec" :-), 2:1.  Po tomhle gólu nás najednou bylo plné hřiště a zápas gradoval. Když si pak o tři minuty později na centr Roberta Blahníka z pravé strany ideálně naběhl Jakub Papež a nedal gólmanovi nejmenší šanci, bylo srovnáno na 2:2. I tenhle výsledek by byl pro nás po předchozím průběhu výborný, ale kluci  vycítili šanci na úplný obrat a v poslední minutě se jim to povedlo!! Na levé straně se uvolnil Adam Rada, jeho centr neudržel domácí gólman v rukavicích a Dominik Tříska byl na správném místě ve správný čas, a hlavou uklidil balón do brány, 2:3!! Chvíli na to rozhodčí ukončil zápas a naše euforie mohla vypuknout naplno!! Fotbal je v tomhle krásný, protože i zdánlivě ztracený zápas se dá otočit a pro kluky to je určitě povzbuzení do další práce.

Sestava: Pejřimovský - Cvach, Rada, Preisler, Hendrych - Janák ( 36' Maxa), Papež, Jandík, Majer (50' Blahník) - Tříska, Jandoš

Branky ( asistence): Maxa, Papež ( Blahník), Tříska ( Rada)