U 15 - FC PÍSEK - SK PETŘÍN 3:5 (0:3)

7. 5. 2018

Tým, který zatím jako jediný připravil suverénní Duklu Praha o tři body, vzbuzoval respekt, ale my jsme do utkání vstoupili tak, jak jsme skončili na Motorletu a to velmi aktivně. I když na začátku jsme museli nejdřív přežít dvě velké šance domácího týmu. Při první situaci vytěsnil gólman Pejřimovský ránu domácího útočníka na břevno a při druhé dokázal včasným zásahem na malém vápně lapit další příležitost. A dokonce založil i první gólovou radost! Na jeho dlouhý výkop si naběhl Jakub Papež, vyhrál sprinterský souboj s obráncem a akci zakončil technickou střelou, 0:1. Další průnik téhož hráče pak zastavili domácí nedovoleným způsobem  až ve vápně, a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Lukáš Maxa, 0:2.  Další penaltu, za ruku ve vápně, však domácí gólman Maxovi chytil a tak definitivní uklidnění přinesla až předposlední minuta první půle. Marek Jandoš zahrával z pravé strany rohový kop, na který si ideálně naskočil Dominik Tříska a hlavou stanovil poločasový výsledek 0:3. Na začátku druhé půle jsme pak přidali další branky. Nejprve dorazil ve skluzu, na zadní tyči, Marek Jandoš střelu, kterou Matěj Janák zakončoval rychlou akci z pravé strany a bylo to 0:4. O pět minut později Adam Rada bleskurychle rozehrál standartku ze středového kruhu a Lukáš Maxa potrestal zkoprnělou obranu svým druhým gólem a upravil na průběžných 0:5. V dalším průběhu zápasu jsme měli i další příležitosti jak ještě navýšit skóre a kluci předváděli vcelku pohledný fotbal. Teda až na poslední čtyři minuty, které nám trochu pokazili celkový dojem a ve kterých jsme inkasovali tři branky! Tohle by se stávat nemělo!! Přičítám to určitému uspokojení a ztrátě koncentrace a snad si z toho vezmeme ponaučení, že fotbal se hraje celých 70minut a nikdy není nic rozhodnuto dopředu. Za týmový výkon však kluci zaslouží velkou pochvalu a jsem zvědavý na co nám to bude stačit v konfrontaci s Duklou Praha.

Sestava: Pejřimovský - Cvach, Rada, Preisler, Hendrych - Jandoš (56' Valenta), Maxa, Jandík (46' Janák), Blahník (36' Majer) - Tříska, Papež

Branky ( asistence ) : Papež (Pejřimovský), Maxa pen., Tříska ( Jandoš ), Jandoš ( Janák ), Maxa ( Rada )