U 15 - ARITMA PRAHA - SK PETŘÍN 0:2 (0:1)

17. 9. 2017

Začnu tím, že při pohledu na tabulku se neubráním myšlence, že nebýt zaváhání v Českých Budějovicích, tak jsme se dnes  vyhřívali na čele divizní tabulky a to by prostě byla nádhera!! Na druhou stranu ale musím uznat, že 12 bodů jsem po pěti kolech neočekával ani náhodou a ten prozatímní třetí flek si musíme všichni užívat s pokorou a s touhou se tam udržet co nejdéle. Těžké prověrky nás totiž čekají v následujících čtyřech kolech a týmy v pořadí Písku, Dukly Praha, Motorletu a Vyšehradu nám teprve ukážou, jak na tom doopravdy jsme.

A teď k zápasu. Tabulkově jsme byli mírnými favority, ale na to se v téhle kategorii nehraje a kluci museli předvést velmi dobrý výkon, aby jsme si odvezli tři body a to se nakonec povedlo i když gólů jsme mohli dát podstatně víc a utkání tím ještě víc kontrolovat. Takhle jsme to museli odehrát až do poslední minuty s maximálním nasazením, protože domácí tým bojoval až do úplného konce o zdramatizování utkání. Už v první půli jsme měli mírnou převahu a několik jasných šancí na gól, ale radovali jsme se až pět minut před pauzu. Trestný kop Honzy Valenty z levé strany prodloužil hlavou Adam Majer na zadní tyč, kde už míč uklidil do brány Adam Rada a bylo to 0:1. Za chvíli mohl přidat gólovou pojistku Dominik Tříska, ale před prázdnou bránou mu míč na nerovném terénu špatně odskočil a tak se do kabin šlo jen za našeho jednogólového vedení. To hned po přestávce navýšil pěknou střelou z vápna Martin Jandík a my jsme tím získali o trochu vetší klid a dvougólové vedení. Bohužel třetí gól, který by utkání definitivně rozhodl, jsme přes další šance nepřidali. Domácí tým hasil některé situace až na brankové čáře i se štěstím, ale my jsme si s tím přesto mělo poradit daleko lépe! Koncovka je to jediné co nám úplně nevycházelo, ale jinak to bylo z naší strany povedené utkání. Dobře jsme bránili a kombinovali a i ze složitějších situací jsme se dokázali dostat fotbalově bez nakopávaných balónů i když mnohdy to bylo i na hraně rizika a trenérských nervů :-) Tady jsme si měli odpustit kombinaci přes šířku velkého vápna a zjednodušit si to kombinací po stranách hřiště. Jinak ale musím všechny hráče pochválit za předvedený výkon a hru, protože se na to dalo fakt koukat!

Sestava: Vaník (60' Pejřimovský) - Valenta ( 36' Jandík) , Preisler, Cvach ( 36' Havelka), Hendrych - Urbánek, Rada, Maxa, Majer (55' Janák) - Jandoš, Tříska

Branky ( asistence): Rada ( Majer), Jandík ( Majer)