U 15 - ABC BRANÍK PRAHA - SK PETŘÍN 1:3 ( 1:1 )

21. 8. 2017

První zápas v České divizi žáků jsme nakonec zvládli, ale rozhodně to nebylo jednoduché! Nicméně vítězství a tři body se počítají a od toho je třeba se odrazit k dalším bojům. Začátek zápasu se vyvíjel podle našich představ a po předchozí neproměněné tutovce už se v druhé šanci Adam Majer nemýlil. Z levé strany se k centru dostal Honza Valenta a jeho přízemní centr se snesl přesně k nohám Adama Majera a v šesté minutě jsme šli do vedení. Jenže místo toho, abychom se do soupeře zakousli ještě víc, jsme domácím dovolili se vrátit do zápasu. Po sérii chyb a nedůrazu se k pohodlné střele z vápna dostal domácí útočník a bylo srovnáno. Mezi 10 až 20 minutou to bylo z naší strany strašně neurovnané s množstvím chyb a zaplaťpánbůh, že nás domácí nepotrestali ještě jednou, protože pár příležitostí k tomu měli. V jedné z nich nás podržel i brankář Pejřimovský, který dokázal vytěsnit střelu, směřující pod víko, na roh! V téhle fázi zápasu jsme si o gól doslova koledovali, ale pak už to z naší strany bylo lepší a lepší. Ještě do poločasu jsme si vypracovali několik tutovek, ale domácí gólman v bráně doslova čaroval. Nejprve vychytal Adama Majera jehož střelu vytěsnil na tyč, poté zlikvidoval ránu ze vzduchu od Marka Jandoše, kterou vyrazil na roh a pak už jen očima tlačil střelu Dominika Hendrycha na břevno. Když k tomu připočtu ještě několik dalších slibných příležitostí, tak jsme mohli jít do šaten s několika gólovým náskokem. Jenže stav 1:1 vydržel až do poločasu. Po změně stran měl hned z kraje další stoprocentní šanci Matyáš Urbánek, kterého kolmicí do vápna uvolnil Dominik Hendrych, jenže tváří v tvář gólmanovi přestřelil. A když další tutovku zazdil Pepík Cvach, který po rohu trefil zase jen gólmana, vypadalo to, že další gól snad nedáme. Domácí neměli v druhé půli vůbec nic, ale nám dělalo velké problémy se dostat do dobře organizované obrany. Nakonec se to v závěru zápasu po spolupráci dvojice Majer, Jandoš povedlo a to hned dvakrát. Nejprve Adam Majer v situaci kdy postupoval sám na gólmana předložil míč před prázdnou branku Marku Jandoši a v poslední minutě si to oba dva zopakovali v obráceném gardu. Vzhledem k průběhu zápasu to bylo zasloužené vítězství i když k úplné spokojenosti to mělo ještě daleko. Kluci však zaslouží velkou pochvalu, protože za výhrou šli tentokrát jako buldoci a zejména druhý poločas herně dominovali.

Sestava: Pejřimovský ( 36' Vaněk) - Maxa, Preisler, Cvach, Janák ( 36' Havelka) - Valenta ( 36' Urbánek), Rada, Hendrych, Jandík (53' Lacyk) - Jandoš, Majer

Branky (asistence): Majer (Valenta), Jandoš (Majer), Majer (Jandoš)