U 14 - SK PETŘÍN - FC PÍSEK 2:1 (0:1)

29. 5. 2017

Jedna minisérie skončila (po čtyřech zápasech s nulou jsme poprvé inkasovali) ale zápas ve mně zanechal spoustu emotivních dojmů a kluky musím bez výjimky pochválit za předvedený výkon a hru jakou se prezentovali!! Koneckonců po zápase to ocenil i trenér hostů, který prohlásil, že jsme je zaslouženě přejeli a to potěší dvojnásob. Ale úplná idylka to z naší strany taky nebyla. Hned na začátku jsme inkasovali z první střely na bránu a i když jsme byli herně lepší, tak moc vyložených šancí jsme si nepřipravili. V podstatě byli jen tři, ale hned u dvou chyboval rozhodčí a mohl tím výrazně ovlivnit další vývoj zápasu. První šanci zmařil hostující gólman tím, že před vápnem nevybíravě sestřelil Dominika Třísku, který už by uklízel balón do prázdné brány, ale místo jasného vyloučení následovala jen žlutá karta a náš trestný kop, z kterého jsme ale nic nevytěžili. V další naší šanci po střele Třísky zahrál hostující obránce ve vápně rukou, ale penalta se nekopala a v samém závěru první půle se tentýž hráč řítil sám na gólmana, ale nedokázal jej prostřelit. Z mého pohledu byl jejich gólman nejlepší hráčem, ale v podstatě už ani neměl být na hřišti. Můžeme polemizovat, jestli by bylo správné vylučovat v žákovských kategoriích, když se ti kluci teprve učí hrát fotbal a zvlášť tak brzkým (cca 15 min.) oslabením týmu o jednoho hráče vlastně znehodnotit celé utkání, ale kdyby jsme to v druhé půli neotočili, tak by mě to asi sr.lo hodně dlouho. Naštěstí jsme se s tím dokázali popasovat a dvěma rychlými góly na začátku druhé půle jsme otočili vývoj zápasu. Nejprve si na rohový kop Dominika Hendrycha naskočil Adama Rada a hlavou vyrovnal, 1:1. A chvíli na to vybojoval ve středovém kruhu Marek Jandoš míč pro Pepíka Cvacha, který svou uličkou vysunul Dominika Třísku a ten už nedal gólmanovi žádnou šanci, 2:1. Po zbytek zápasu jsme pak kontrolovali hru a měli i několik příležitostí jak utkání definitivně rozhodnout, ale třetí pojišťovací branku už jsme nevstřelili. Nejblíže k ní měl v samém závěru Filip Lacyk, ale v malém vápně nedokázal hlavou přetlačit hostujícího obránce a míč skončil těsně vedle opuštěné brány. Mrzet nás to však nemuselo, protože tři body zůstali doma a vítěznou sérii už jsme natáhli na číslo SEDM!!! GRATULUJU!!

Každopádně před posledními dvěma koly už je jasné, že si to o krále této skupiny rozdáme s Benešovem a bylo by krásné to s ním za 14 dní na domácím hřišti zakončit nějak stylově! Nejprve je však nutné ještě zvládnout středeční zápas na Vyšehradě a tam to zase bude pořádná šichta!

Sestava: Pejřimovský - Oravec, Preisler, Rada, Havelka - Valenta (55' Janák), Cvach, Maxa, Stránský( 36' Hendrych) - Majer (45' Jandoš), Tříska (60' Lacyk)

Branky ( asistence): Rada ( Hendrych), Tříska ( Cvach)