U 13 - TEMPO PRAHA - SK ZČE 1:3 (0:1)

19. 10. 2015

Konečně jsme podali výkon, který měl tzv. koule! Od začátku to byla z naší strany jízda a parádní představení. Škoda jen těch nevyužitých brankových příležitostí včetně neproměněné penalty, protože výsledek mohl být daleko výraznější, ale způsob jakým jsme se k tomu dopracovali mě víc než potěšil. Diktovali jsme tempo hry a postupně si vytvářeli i šance, které měli skončit gólem. Dvakrát se před gólmana hostí dostal osamocený Milan Krůta a jednou Marek Jandoš, ale ani jeden z nich bohužel nezavěsil. A málem se nám to vymstilo, protože po faulu ve vápně i když to bylo až u postranní čáry (bohužel se pokutový kop píská po celé šířce hřiště) se proti nám kopala penalta. Domácí však z této výhody trefili pouze břevno a chvíli na to už se po sólu a kličce brankáři trefil Daniel Preisler a bylo to 1:0 pro nás. Do přestávky už se skóre nezměnilo. V druhé půli jsme domácí zatlačili ještě víc. Dobře jsme napadali jejich rozehrávku a nutili je k chybám a tím jsme si vytvářeli další šance. Do jedné z nich se dostal z levé strany Jandoš jehož střelu dokázal ještě domácí gólman vyrazit, ale pouze k osamocenému Preislerovi, který už neměl problém trefit odkrytou branku a bylo to 2:0. V téhle fázi jsme předváděli asi náš nejlepší podzimní výkon. Bylo nás doslova plné hřiště. Dobře jsme kombinovali a kopali jsme také spoustu rohů a paradoxně po jednom z nich nám domácí po brejku vstřelili kontaktní gól. To byl asi jediný moment v zápase kdy jsme vzadu vyloženě propadli, protože první střelu dokázal brankář Pejřimovský ještě vyrazit, ale u dorážky byli domácí bohužel dřív. My jsme ale dál hráli nátlakový fotbal a domácí nás zastavovali jen za cenu faulů. Nejdříve rozhodčí ještě nepískl jasnou penaltu po zákroku na Roberta Blahníka, ale chvíli na to už po faulu na Honzu Kuesche se penalta pískala. Honza Valenta ji s přehledem proměnil a opět jsme vedli o dva góly. V dalším průběhu ještě skončila na tyči střela Jandoše a několik dalších nadějných situací jsme nedotáhli, ale to nic nemění na faktu, že kluci hráli opravdu výborně! V poslední minutě jsme ještě mohli zvýraznit naši výhru, protože po dalším faulu na Kunesche jsme kopali druhou penaltu, ovšem Milan Krůta  z ní trefil jenom další tyč. Ale to nás nemuselo mrzet, protože rokycanští i když prohráli, tak jenom o gól 3:4 a po celkovém součtu 6:5 jsme si připsali další tři body do tabulky!

Sestava: Pejřimovský - Valenta, Cvach, Tříska, Krůta, Preisler, Lacyk, Kunesch, Jandoš, Blahník

Branky: Preisler 2x, Valenta (pen.)