U 13 - SK ZČE - ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:3 (1:1)

28. 9. 2015

Zápas dvou rozdílných poločasů jsme bohužel výsledkově nezvládli,ale herně to bylo až na tu koncovku v pořádku. V první půli jsme výborně bránili a i když jsme byli pod tlakem dokázali jsme z toho vymanit a přecházeli jsme do nebezpečných protiůtoků. Soupeř na tom byl o něco lépe fyzicky, ale kluci se obětavě zdvojovali i ztrojovali a Budějky jsme do vyložených šancí takřka nepouštěli. Naopak po výborném presování v jejich pokutovém území jsme je donutili ke ztrátě míče a Milan Krůta přesnou střelou k tyči otevřel skóre1:0. Vedení nám bohužel vydrželo jen pár vteřin, protože po sérii nedůrazu před naší brankou hosté srovnali krok 1:1. Přesto jsme do kabin mohli jít s vedením a to dokonce dvojnásobným. V závěru nám vyšli dva brejky a sami před gólmanem se ocitli nejprve Jandoš a o minutu později i Preisler, ale ani jeden z nich nezavěsil. Což bylo asi pro vývoj zápasu klíčové. V druhé půli byl obraz hry úplně opačný. Vysoko jsme napadali, měli jsme tlak zatímco hosté spoléhali převážně jen na brejky. A v momentě kdy náš vedoucí gól doslova visel na vlásku se po jednom takovém brejku pískala penalta jakou svět neviděl. Útočník hostů po souboji s našimi dvěma obránci už vysílením upadl na hranici vápna a rozhodčí i přes protesty snad všech kdo to viděl byl nekompropisní. Nabídnutý dárek soupeř neodmítl a penaltu proměnil 1:2. Tento moment s týmem dost otřásl a než jsme se oklepali tak z dalšího brejku jsme inkasovali po dělovce pod břevno 1:3. Kluky to nicméně nepoložilo a zbytek zápasu svého soupeře přehrával a po faulu na Honzu Kunesche jsme i my kopali penaltu. Tu s přehledem proměnil Robert Blahník a rázem jsme byli zpátky ve hře 2:3. K naší smůle už jsme ale další branku nepřidali, byť hosté několikrát zachraňovali situaci až na brankové čáře. Zápasu by víc slušela minimálně remíza, ale za předvedenou hru, nasazení, bojovnost i herní kvalitu musím kluky pochválit. Jen tak dál!

Sestava: Kunesch, Pejřimovský - Valenta, Cvach, Tříska, Krůta, Preisler, Blahník, Jandoš, Myslík, Lacyk

Branky: Krůta, Blahník (pen.)