U 12 - Postup do semifinálové skupiny Poháru hejtmana Plzeňského kraje

2. 3. 2015

Hodnocení začnu trochu zeširoka. Po třech turnajích jsme se do čtvrtfinálových skupin (mezi 16 nejlepších týmů) propracovali z 13.místa a do Sušice jsme rozhodně nejeli v roli favorita. Zvlášť když všichni naši soupeři skončili před námi - Sušice (12.místo) Horšovský Týn (7.místo) a Přeštice (2.místo). Ale na fotbale je krásné to, že se rozhoduje na hřišti a ne na papíře a tak společně s námi z druhého místa postoupil také Horšovský Týn.

A teď k turnaji samotnému. Začali jsme utkáním s Přešticemi a přestože jsme byli aktivnější než soupeř, měli jsme mírnou převahu a vedli jsme 1:0 po proměněné penaltě Urbánkem, tak jsme si nechali dát dost laciný vyrovnávací gól a byla z toho remíza 1:1. V souběžně hraném utkání remizoval Hor.Týn se Sušicí 0:0

Druhé utkání s Horšovským Týnem bylo jakoby přes kopírák. Rozdíl byl jen v tom, že šancí jsme měli ještě mnohem víc než v prvním zápase. Po první brance Jandoše se zdálo, že další branky budou přibývat, ale bohužel jsme v koncovce neměli potřebný klid a štěstí a tak soupeř z ojedinělé brejkové akce 5minut před koncem vyrovnal na 1:1. V poslední minutě ještě Jandoš trefil břevno a jenom tím potvrdil, že v tomhle utkání nám nebylo souzeno vyhrát ani kdyby se hrálo dva dny! Naproti tomu Přeštice porazili Sušici 1:0 a tak před posledními zápasy měli všechny týmy šanci na postup.

Před zápasem se Sušicí bylo jasné, že ani případná remíza by nám nezaručovala postup ( což se nakonec potvrdilo, když Hor.Týn porazil Přeštice 1:0 ) a tak jsme od samého začátku museli hrát na vítězství. To se ale nerodilo vůbec lehce. V utkání jsme sice jasně dominovali, ale branka jakoby byla opět zakletá. Šancí jsme měli mraky, ale buď je pochytal gólman, nebo šli naše střely těsně vedle a když už Valenta gólmana překonal, tak domácí zachránila tyč! Sušice se zakopala před svým pokutovým územím a jenom občas se dostala aspoň na dostřel naší branky. My jsme museli dobývat jejich obranný val a nakonec přišel i vítězný gól kdy se pár minut před koncem po přihrávce Krůty trefil Jandoš a my jsme zaslouženě vyhráli 1:0.

Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu, protože všechny zápasy odmakali nadoraz a odměnou jim byl postup do semifinálové skupiny, kde budou mít možnost se porvat o finále s dalšími třemi kvalitními soupeři.

Sestava: v brance se vystřídali Zíma a Kunesch, v poli - Cvach, Valenta, Krůta, Jandoš, Preisler, Lacyk, Urbánek, Talůžek, Blahník, Ott, Tříska