U 14 - SK PETŘÍN - FK MOTORLET 1:5 (0:5)

30. 3. 2017

To, že po posvícení přichází půst, se dá tak nějak předpokládat, protože naším soupeřem byl druhý tým tabulky, ale že to bude taková bída, to asi nečekal nikdo! Zvlášť první poločas byl v našem podání hrůzostrašný. Soupeř byl rychlejší, dravější a když se k tomu přičetli naše individuální chyby, tak poločasový "bůr" byl ještě milosrdný! Některé branky jsme hostům doslova sami vnutili naší váhavostí a nedůsledností a to ještě několik dalších šancí zlikvidoval brankář Kalina. Ani on však neměl u některých branek úplně čisté svědomí a tak nějak zapadl do kolektivního zmaru. Výsledkem byl nejhorší poločasový výkon v této sezóně. V první půli jsme měli jenom dvě příležitosti ke vstřelení branky. V první z nich se po pravé straně dostal do úniku Pepík Cvach, ale jeho zakončení bylo velmi unáhlené a nepřesné. V největší šanci se poté ve vápně ocitl osamocený Marek Jandoš, ke kterému se dostal centr z pravé strany, ale ani jeho zakončení nemělo potřebnou razanci a přesnost. Teprve poločasová bouřka v kabině kluky probrala a druhý poločas už byla hra vyrovnanější. Jednak zásluhou naší větší aktivity a zřejmě i hromadným střídáním hostujícího celku, který v poločase vyměnil hned šestici hráčů. Přesto si hosté vypracovali víc brankových příležitostí než my, ale oproti první půli je nedokázali proměnit. A tak se naplnilo pořekadlo nedáš dostaneš a v předposlední minutě jsme vstřelili čestný úspěch my. Po pěkné kombinaci a přihrávce Daniela Stránského se z poza vápna parádně trefil Pepík Cvach a připsal si již druhou trefu v druhém zápase po sobě. Tak snad jsme našli střelce! To je asi jedno z mála pozitiv tohoto zápasu. Tím druhým je, že jsme druhý poločas vyhráli 1:0 a trochu tím odčinili ten propadák z první půle. Každopádně kluci si ověřili, že na téhle úrovni se jakékoliv zaváhání neodpouští a je třeba v každém zápase makat naplno od první do poslední minuty.

Sestava: Kalina (36' Pejřimovský) - Janák (36' Stránský), Preisler, Rada, Maxa - Oravec, Hendrych, Cvach, Jandoš ( 44' Valenta), Jandík (64' Pytlík) - Majer ( 44' Vít)

Branka (asistence): Cvach (Stránský)