U 14 - SK BENEŠOV - SK PETŘÍN 0:2 (0:1)

7. 5. 2017

Po polovině nadstavbové části jsme se vyhoupli do čela této tabulky (viz. odkaz v titulku) a to rozhodně potěší! Zvlášť když jsme si to vybojovali čtvrtou výhrou v řadě a na  hřišti týmu, který získal v základní části o 23 bodů víc než my! A když k tomu připočtu, že Benešov byl čtvrtým nejvíce skórujícím týmem ligy a my vzadu uhráli nulu, tak je to prostě parádní počin!! Zkrátka kluci si to svými výkony v posledních týdnech zaslouží a snad nám to vydrží co nejdéle. A teď už k zápasu.

Tradičně jsme se rozjížděli pomalu a domácí měli od začátku územní převahu, ze které jsme se pokoušeli vymanit kombinací, ale přes jejich dobré napadání se nám to moc nedařilo. Navíc nám v osobních soubojích rozhodčí častokrát odpískal faul a tak domácí zahrávali spoustu standartních situací. Při jedné z nich nás podržel Martin Pejřimovský, který zneškodnil dorážku z bezprostřední blízkosti a to byl jeden z klíčových momentů zápasu. Tím druhým byl náš gól na 0:1 po rychlém brejku do rozhozené obrany. Ve 20 minutě našel Dominik Tříska rozběhnutého Marka Jandoše, který se na velkém vápně ještě snažil přihrávkou najít Martina Jandíka, ale obránci mu přihrávku zblokovali a tak se rozhodl odražený míč, který s k němu vrátil, vystřelit a byla z toho parádní bomba pod břevno. Domácí tým tento gól zaskočil, jejich nápor trochu opadl a hra se postupně vyrovnala. Do přestávky jsme pak měli ještě jednu příležitost, ale střela Martina Jandíka z rohu velkého vápna jen těsně minula pravou tyč. Druhý poločas už jsme zvládli famózně! Hned na začátku nám vyšel po levé straně rychlý přechod do útoku, při kterém poslal Honza Valenta do vápna nadýchaný centr přesně na hlavu Dominika Třísky a ten se nemýlil 0:2. Od tohoto momentu už jsme byli lepším a hlavně fotbalovějším týmem. Domácí se uchýlili k dlouhým nakopávaným balónům, ale naše obranná čtveřice fungovala na výbornou a několikrát vystavila domácí hráče do ofsajdu. Jen jedinkrát domácím tato taktika vyšla a hostující útočník se řítil sám na gólmana, ale ten mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel natolik, že ani netrefil branku. To byla jediná vážnější šance domácích v druhé půli. My jsme dobře kombinovali a v závěru jsme mohli výhru ještě párkrát pojistit. Nejprve po presinku dvojice Filip Lacyk a Adam Majer se k zakončení dostal Marek Jandoš, ale nedokázal přehodit již ležícího brankáře a chvíli na to se po pěkné kombinaci po pravé straně dostal balón až do vápna k osamocenému Filipu Lacykovi jehož střela šla těsně vedle. Celkově to byl povedený zápas a zasloužená výhra. A mě hlavně těší přístup všech hráčů k zápasu, protože jeden jako druhý to odmakali na 100%. Teď si kluci můžou vychutnat pohled na tabulku  https://souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/26f51ca2-6998-433c-89d1-0ebea26bafab  a zároveň pracovat na tom, aby jsme tam vydrželi co nejdéle. V příštím kole nás doma čeká Litvínov a já věřím, že se dá naše šňůra ještě protáhnout!

Sestava: Pejřimovský - Havelka, Rada, Cvach, Hendrych - Valenta (59' Lacyk), Oravec (36' Preisler), Maxa, Jandík (36' Majer) - Jandoš, Tříska (49' Janák)

Branky (asistence): Jandoš (Tříska), Tříska (Valenta)