U 14 - KARLOVY VARY - SK PETŘÍN 1:4 ( 1:1)

3. 4. 2017

Z důvodů velké marodky v týmu jsme do Varů vyrazili pouze se 13 hráči, ale kluci odehráli parádní zápas a na jeho konci si mohli společně "zabékat" :-). Nebýt ale výborného brankáře Martina Pejřimovského, mohlo to být možná všechno jinak. Začátek se nám totiž moc nepovedl a Vary se jednoduchou taktikou dlouhých balónů za obranu dostávali do velkých šancí. V kritických chvílích však náš gólman vytáhl exkluzivní zákrok, a to hned několikrát, a podržel svůj tým. Tady jsme přečkali klinickou smrt a pak už jsme se rozjeli k výbornému výkonu. Skóre zápasu otevřel Dominik Tříska, který se po přihrávce od Pepíka Cvacha, odpoutal od protihráče a z hranice velkého vápna zakroutil balon přízemní technickou střelou na zadní tyč. V téhle fázi zápasu jsme  měli míč častěji na kopačkách a hra se odehrávala převážně na domácí polovině, ale nedařilo se nám dotáhnout některé slibné šance až ke gólu. Zato domácím vyšel před přestávkou jeden brejk, kterým srovnali na 1:1 a přibrzdili tak naší aktivitu. Úvod druhé půle však vyšel nám. Z levé strany odcentroval Ondra Oravec a Dominik Tříska nám hlavou vrátil vedení 1:2. A pak už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. Vary jsme nepustili do jediné šance a sami jsme si jich připravili opravdu hodně. Po centru Marka Jandoše mohl Tříska zkompletovat hatrick, ale jeho hlavička prosvištěla těsně nad břevnem. Vytvářeli jsme si další šance, pološance a nebezpečné situace, ale uklidnění přišlo až ze situace standartní! Na hranici pokutového území byl faulován Jandoš a Honza Havelka trestal. Postavil se k balonu a parádní střelou přes zeď rozvlnil domácí síť potřetí, 1:3. Ale to ještě nebylo zdaleka vše, protože náš tlak neustával. Po dalším trestném kopu Jandoše se k dorážce dostal Daniel  Stránský, ale míč bohužel vrátil jen do rukavic brankáře. K nebezpečným střelám z vápna se pak ještě propracoval Ondra Oravec a Lukáš Maxa a do další šance se ve vápně prodral znovu Tříska, ale v síti nic neskončilo. A když už jo, tak branku Jandoše pro ofsajd rozhodčí neuznal. Nakonec jsme se však dočkali ještě čtvrtého gólu. Martin Jandík poslal lobem přes obránce do samostatného úniku Marka Jandoše a ten tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a v poslední minutě tak upravil na konečných 1:4! Zasloužená výhra a hlavně velmi dobrý výkon zejména v druhé půli, v které jsme dominovali a domácí jasně přehráli. Celý tým tak zaslouží velkou pochvalu a teď jen neusnout na vavřínech! :-)

Sestava: Pejřimovský - Valenta (45' Havelka), Maxa, Rada, Stránský - Oravec, Cvach, Hendrych (45' Janák), Jandík - Tříska, Jandoš

Branky (asistence): Tříska (Cvach), Tříska (Oravec), Havelka, Jandoš (Jandík)