U 14 - FK LITVÍNOV - SK PETŘÍN 1:0 (0:0)

10. 4. 2017

Do Litvínova jsme odjížděli opět bez několika opor, a to hlavně v útoku, a na konečném výsledku se to bohužel projevilo. Rozjížděli jsme se opět pomalu, ale tentokrát domácí neměli v úvodní desetiminutovce žádnou velkou šanci. Spíše si vytvářeli územní převahu a měli pár nebezpečných závarů v pokutovém území. Postupně jsme hru vyrovnávali a ke konci poločasu už jsme byli trochu aktivnější my. Bohužel také bez nějaké vyložené šance. Druhý poločas pak nabídl úplně stejný obrázek. My jsme o něco lépe kombinovali a Litvínov měl velmi rychlé brejkové situace. Jeden takový hasil na poslední chvíli Lukáš Maxa, který vykopával míč z brankové čáry za již překonaným brankářem Pejřimovským. Jinak se hra odehrávala převážně mezi oběma pokutovými územími. Až přišla 65 minuta a domácí se umístěnou střelou z hranice velkého vápna dostali do vedení. I přes náš závěrečný nápor se nám však vyrovnat nepodařilo. V poslední minutě se na rohový kop vydal i brankář Martin Pejřimovský, a přestože se dostal k hlavičce, tak balon v síti neskončil. Bohužel takových příležitostí k zakončení jsme měli za celý zápas hodně málo. Kluci nepodali špatný výkon, jenže fotbal se hraje na góly a k těm jsme měli tentokrát dost daleko. Chyběli centrované míče do pokutového území i častější a důraznější střelba. K bodovému zisku chyběl opravdu kousek a tak není důvod věšet hlavu a k dalšímu zápasu je nutné přistoupit s ještě větší snahou jít do zakončení, protože góly jsou kořením fotbalu! Zajímavostí je, že s tímto soupeřem se potřetí zrodil stejný výsledek 1:0 a zatím vždy vyhrál domácí tým, takže příště je zase řada na nás!!!

Sestava: Pejřimovský -  Valenta ( 36' Vít), Maxa, Rada, Havelka - Oravec, Cvach, Stránský, Jandík (46' Pytlík) - Hendrych, Janák (46' Lacyk)